Zenit napravio prvi korak ka Evroligi

U prvoj polufinalnoj utakmici VTB lige, Zenit je bio bolji od Himkija. Konačan rezultat je bio 99:95.

Utakmicu su obeležili usponi i padovi oba sastava. Himki je bolje počeo i stigao do +8 već u prvoj četvrtini(17:25), ali već krajem poluvremena rezultat se okrenuo, pa je minut pre isteka druge četvrtine domaćin vodio 7 razlike(46:39). Nakon ubačenog slobodnog bacanja Stefana Markovića, u poslednje tri minute je domaći tim ušao sa prednošću(88:87) i nije je ugrozio do samoga kraja. Na kraju, rezultat je bio 99:95.

Eron Vajt je sa 22 poena vodio Zenit do trijumfa, a pratili su ga Sergej Karašev sa 21, odnosno Kajl Lendri sa 18 poena. Stefan Marković je dodao 13 poena. Himkiju nije pomogla ni vrhunska partija Alekseja Šveda koji je susret završio sa 31 poenom.

Serija se igra na tri dobijene utakmice, a sledeći meč se igra u istoj dvorani za dva dana. Tim koji izbori plasman u finale, stećiće pravo igranja u Evroligi naredne sezone, pod uslovom da CSKA izbaci Lokomotivu u drugom polufinalnom okršaju.