Lokomotiv izgubio u Rigi Uniks u Astani, CSKA i Himki bez greške

vtbliga

vtbliga

Nilian Bisons – Novgorod 75-80

Ekipa Ainara Bagatskisa je očekivano pobedila, po četvrtinama 17-20, 17-21, 24-15, 16-24. Najefikansiji kod gostiju su bili Trej Tompkins (22p), Dimitri  Khovstrov (16p) i Aristom Parakhourski (14p).

CSKA – Zenit 102-86

CSKA je još jednom potvrdio zašto je prvi u ligi. Ceo meč su kontrolisali i diktirali tempo. Najviše poena su postigli Saša Kaun (18), Pavel Korobkov (18), Areon Džekson (12) i SOni Vims (10). Naš Miloš Teodosić nije igrao.

Himki – Krasna Krila 95-54

Himki je ubedljivo slavio kao domaćin, po četvrtinama 28-8, 22-21, 22-14 i 23-11. Najzaslužniji za pobedu su Tajler Hanikat, 15 poena, Viktor Klaver i Maksim Šeleketo, 14 poena i Džmejs Augustin, 11 poena.

Lokomotiv – VEF Riga 84-89

Košarkaši Lokomotiva razočarali su svoju publiku i neočekivano izgubli. Osim Krunislava Simona, koji je postigao 19 poena i 8 asistencija, ostali igrači nisu bili na nivou zadatka. VEF Riga se, nekaon ove pobede, popela na 10. mesto, dok  je Lokomotiv i dalje četvrti.

Astana – Uniks 87-67

Neočekivani poraz Uniksa. Na poluvreme se otišlo sa blagom prednošću Uniksa, koja se posle istopila. Kod gostiju, raspucao se Keit Langford, postigavši 24 poena. Pored njega, najviše poena su postigli  Kostas Kaimakoglu, 14 i Dor Fišer, 10 poena.