VTB liga 15. kolo: pregled

Neočekivan poraz Uniksa.

vtb-league.com

Nilan Bisons – CSKA 63-78

Košarkaši CSKA savladali su finski tim, bez veće muke. Jedini pad u igri CSKA bio je u poslednjoj četvrtini, u kojoj su primili 23 poena a dali samo 7. Dobru partiju su pružili Vitali Fridzon sa 13 poena i 4 asistencije, Andrej Vorontševič 11p i Nando De Kolo 10 poena i 5 asistencija. Naš Miloš Teodosić zabeležio je 8 asistencija.

Kalev/Cramo – Lokomotiv 83-99

Lokomotiv je zabeležio još jednu pobedu u VTB ligi. Savladan je Kalev/Cramo, po četvrtinama 19-21, 15-24, 26-23, 23-31. Za meč je bio posebno raspoložen Derik Braun sa 24 poena, koji je proveo 27 minuta na parketu. Pored njega, efikasni su bili i Krunoslav Simon (17p, 7 ast), Ričard Hendriks i Malkom Delani (14p).

Krasni Oktobar – Novgorod 74-96

Krasni Oktobar nije uspeo da naparvi iznenađenje. Držao se dobro u prvom poluvremenu, međutim krah se desio u trećoj deonici. U Novgorodu, efikasni su bili Tajlor Ročesti (20p), Tarens Kinsi i Arisiom Parakhourski (19p)  Trej Tompkins i Semen Antonov (17p).

Avtodor – Uniks 87-69

Svakako, iznenađenje kola. Sedmoplasirani Avtodor je zasluženo pobedio. Ovim porazom, Uniks je pao na peto mesto VTB lige i ima skor 9-5. Džejms Vajt je postigao 16 poena, isto kao i Keit Langford. Pavel je postigao 12p, dok je Kaimakoglu ubacio 11p. Treba pomenuti da su ova četiri igrača provela u proseku 30 minuta na parketu, izuzev Pavlova, koji je bio 25 minuta. Takođe, Kurtis Džerls je postigao 5 poena i 5 asustencija za 30 minuta, što je daleko ispod proseka.

Himki – Tsmoki Minsk 98-77

Himki je lako savladao Tsmoki Misnk sa rezultatom 98-77, po četvrtinama 26-26, 20-15, 21-15, 31-21. Zaslužni za pobedu su Egor Vjatisev, 18 poena, 2 asistencije, Peteri Koponen, 14 poena, 2 asistencije, Serdži Monja, 13 poena i 3 asistencije, Tajrese Rajs, 12 poena i 7 asistencija i Tajler Haniket, 12 poena i 3 asistencije.