Velikim preokretom, Zenit došao na pedalj od Evrolige

Himki je u 2/4 imao 16 poena prednosti, ali preokretom u nastavku, Zenit je slavio rezultatom 92:89 i tako poveo sa 2:0 u seriji.

U prethodna tri okršaja ove sezone, svaki put je Zenit izlazio kao pobednik. Međutim, činilo se u prvom poluvremenu da je Duško Ivanović pronašao recept kako nadmudriti Vasilija Karaseva, imao je Himki +16 u drugoj četvrtini(22:38), ali onda je domaći sastav zaigrao čvršće u odbrani, počeo pogađati otvorene šuteve i već početkom poslednje deonice poveo prvi put na utakmici(69:68). Nakon trojke Alekseja Šveda, Himki je imao 4 poena prednosti(80:84) na tri minute do kraja susreta, ali odmah je usledio odgovor domaćina i serija 9:0, tako da gosti više nisu imali priliku da dođu do trijumfa. Konačan rezultat je bio 92:89.

Rajan Tulson je sa 24 poena predvodio Zenit do vođstva od 2:0 u seriji, a u stopu ga je pratio Sergej Karasev. Bivši NBA igrač je zabeležio 21 poen. Veliki doprinos u pobedi je imao Stefan Marković, bivši reprezentativac Srbije je ostvario dabl-dabl učinak, sa 11 poena i 10 asistencija. U poraženom sastavu, najbolji je bio Aleksej Šved sa 23 poena, a istakao se i Marko Todorović sa 22 poena.

Serija se sada seli u Moskvu gde će Himki pokušati pobedom da ostane u igri. Tim koji se plasira u finale, izboriće plasman u Evroligu pod uslovom da se tamo nađe i CSKA iz Moskve koji vodi 1:0 protiv Lokomotive.