Teodosić vodio CSKA do pobjede protiv UNICSA

Košarkaši CSKA iz Moskve pobijedili su danas u Kazanju ekipu Unicsa rezutatom 89:100 (11:28, 24:24, 29:28, 25:20), u utakmici 26. kola VTB lige. Teodosić je odigrao fantastičnu partiju postigavši 23 poena (šut za tri poena 6 od 7).

U derbiju ovog kola VTB lige gdje su se sastale prvi i drugi na tabeli, slavila je gostujuća ekipa.

CSKA je prelomio utakmicu već u prvoj četvrtini, kojom su potpuno izdominirali, postigavši 28 poena a primili su samo 11. Tokom prve četvrtine prve violine obje ekipe Teodosić i Langford nisu se upisali u listu strijelaca. (Langford šutirao iz igre 0/5).

U nastavku utakmice igrala se odlična košarka, sa mnoštvom poena. Unics se razigrao preko Coloma i Langforda, ali nisu uspijevali da smanje razliku. Na drugoj strani se Teodosić razigrao, koji je fantastično šutirao za tri poena. Na poluvremenu je rezultat glasio 35:52.

U nastavku utakmice gledamo istu priču, Unics pokušava da smanji razliku, ali kada god bi bili blizu 10 poena razlike, Teodosić bi se pojavio te trojkom vratio razliku. Treći period igre je završen sa zaostatkom Unicsa od 16 poena. U posljednjem periodu smo vidjeli i malo uzbuđenje, prvo je CSKA na pet minut do kraja utakmice imao velikih 20 poena prednosti, ali onda i staje, te naredna tri minuta ne postiže niti jednog poena, dok Unics to koristi i pravi seriju 11:0 i na dva minuta do kraja utakmice vraća se na jednocifrenu razliku. Međutim, Kurbanov poenima sa linije slobodnih bacanja i trojkom Jacksona ruše snove domaćina o velikom preokretu u ovoj utakmici.

Najistaknutiji u pobjedničkom sastavu bio je Miloš Teodosić sa 23 poena, dodavši i dva skoka i tri asistencije. Dvocifreni su bili Kyle Hines sa 14, Nando De Colo sa 13, Corry Higgins sa 12 i Joel Freeland sa 10 poena.

U domaćem sastavu najbolji su bili Keith Langford sa 24 poena i Joaquim Colom sa 20 postignutih poena i sedam asistencija.

CSKA je ovom pobjedom otišao na omjer 24/2 i čvrsto drži prvo mjesto pobjegavši ovom pobjedom na 2 pobjede razlike drugoplasiranom Unicsu.