Šved vratio Himki u Evroligu

Nakon jedne sezone izostanka, Himki se vraća u Evroligu. Oni su u majstorici slavili u Sankt Peterburgu rezultatom 84:90.

Himki je uspeo da napravi veliki preokret. Nakon zaostatka od 2:0 u polufinalnoj seriji, izabranici Duška Ivanovića su ostali hladne glave i predvođeni Aleksejom Švedom, kreirali su povratak u seriju i u konačnici, izborili pravo nastupa u Evroligi naredne sezone.

Iako niti jednom u drugom poluvremenu Zenit nije imao zaostatak veći od dva poseda, poslednje vođstvo na utakmici, domaći sastav je imao krajem prve četvrtine(22:21). Gosti su uspešno kontrolisali minimalnu prednost čitavim tokom drugog poluvremena. Nakon što je Robi Hamel bio polovičan sa linije slobodnih bacanja, Himki je imao 2 poena prednosti(78:80) na 40 sekundi do kraja utakmice. Nakon tajm-auta domaćih, Sergej Karasev je izgubio loptu, a Erl Roulend na drugoj strani zakucao za nedostižnih +4. Na kraju, rezultat je bio 84:90.

Aleksej Šved je sa 28 poena bio poslovično najefikasniji u svom sastavu, a pratili su ga Erl Roulend sa 19 i Robi Hamel sa 14 poena. U poraženim timu, Kajl Lendri je bio najbolji sa 15 poena, 14 je dodao Sergej Karasev, a 13 Janis Tima.

Himki se u Evroligu vraća nakon jedne godine izostanka. Izabranici Duška Ivanovića su ove sezone nastupali u Evrokupu gde su takmičenje završili u četvrtfinalnu nakon što je Valensija bila bolja rezultatom 2:1 u seriji. U finalu VTB lige, Himki će snage odmeriti sa CSKA, ali oni su glavni cilj već ostvarili tako da će protiv Moskovljana biti maksimalno rasterećeni.