Zvezda u Tivoliju do 3-0

Izabranici Dušana Alimpijevića su letargično počeli utakmicu u odbrani, međutim kako je susret odmicao, tako je i Zvezda igrala bolje.

Po prvi put u ovoj sezoni, za šampiona ABA lige zaigrao je kapiten Branko Lazić, dok je iz sastava ispao Džejms Feldin, ovogodišnje pojačanje iz Panatinaikosa. Na poslednjem treningu pred utakmicu zadobio je povredu skočnog zgloba, te zato nije bio u protokolu. Takođe, Pero Antić nije ulazio u igru.

Zvezda je u prvom poluvremenu povela svega u dva navrata, ali je i to bilo dovoljno da na odmor ode sa pola koša prednosti(42:43). Nakon početnih 7:2 za goste, domaći su se razigrali i preko Hrovata uspeli da u potpunosti okrenu rezultat u svoju korist. Ljubljančani su lako dolazili do koševa, pre svega iz reketa. Crveno-beli su u ovoj deonici ispoljili boljke iz pripremnog perioda, kada su imali periode loše igre u odbrani. Nakon prvih deset minuta, rezultat je bio 29:18, a u gostujućem timu najbolji je bio Dobrić.

Drugi period bio je buran, o čemu svedoče i tri tehničke i nesportska greška, koje su dodeljene Olimpiji. Najpre je Hrovat dobio nameran faul, da bi već u sledećem napadu istom igraču dosuđena i tehnička lična zbog simuliranja. Usledili su protesti sa klupe domaćih, zbog čega je dosuđena još jedna tehnička. Od tog momenta Zvezda je postepeno počela da smanjuje razliku domaćih, a najviše se istakao Stefan Janković. Nekadašnji koledž košarkaš pokrenuo je svoj tim i sa osam poena bio najzaslužniji za totalni povratak u meč.

Novo opuštanje s početka treće četvrtine domaći su kaznili novim minimalnim vođstvom, ali je Zvezda ubrzo uspela da vrati rezultat na svoju stranu i konstantno je rivala držala na zaostatku od pet do sedam razlike.

Domaći su u šest minuta pre kraja uspeli da priđu na 63:67 i imali dva napada da utakmicu dovedu na jedan posed. Najpre je Badžim promašio otvorenu trojku, da bi zatim Janković uspeo da izblokira Bubnića na polaganju. Nalet Olimpije odbili su Ročesti i Lesor, koji je zakucavanjima i polaganjima obezbedio svom timu i treći trijumf u novoj sezoni.

Crvena zvezda će u narednom kolu dočekati podgoričku Budućnost, dok će Olimpija gostovati Megi Bemaks.

Najbolji u redovima domaćih bio je Betl sa 17 poena. Badžim je dodao 12, dok je Morgan zabeležio i treći dabl dabl učinak sa 10 poena i 12 skokova. Kod pobednika, najbolji su bili Dobrić sa 17 poena i Ročesti sa 16 poena.

OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18)

Olimpija: Kastrati 6, Barbarič, Radulović 2, Oliver 11, Špan 5, Bubnić 3, Badžim 12, Morgan 10p, 12sk, Šćekić, Betl 17, Jurček, Hrovat 7.

Crvena zvezda: Kešelj 2, Radičević 4, Dangubić 5, Lazić 4, Lazarević 2, Antić, Dobrić 17, Janković 13, Ročesti 16p, 7sk, 6as, Lesor 12p, 9sk, Jovanović, Bjelica 7.