Zvezda bolja od Cibone

Crvena Zvezda – Cibona 80-64(22-18, 21-18, 14-16, 23-12).

Ne nazire se kraj pobedničkog niza lidera na tabeli. 15. trijumf crveno-beli su ostvarili teže nego što to rezultat pokazuje. Da je teško pobediti ekipu sjajnog trenera Slavena Rimca, uverili su se domaći igrači. Gosti iz Zagreba su tri četvrtine bili dostojan rival, ali nisu imali snage i predali su se u poslednjem periodu.
Zvezda je utakmicu otvorila sa 8-0, gosti su uzvratili preko Mavre(10p u prvoj deonici), rezultat posle prvog perioda 22-18. Potom se Zvezda odlepila na 35-24 u 15. minutu, da bi se gosti iz Zagreba vratili u igru serijom 9-0(35-33 u 18. minutu). Zvezda je ponovo imala dvocifrenu prednost u 24. (51-40) i 27. minutu (57-45), ali borbena ekipa Cibone nije odustala od pobede i tako je već na kraju trećeg perioda smanjila prednost na -5(57-52).
Međutim, u čevrtom periodu Crvena Zvezda je pokazala zašto je lider na tabeli. Beograđani su ubrzo otišli na 65-52, da bi u 35. minutu stekli najveću prednost 74-56 i tako rešili utakmicu u svoju korist.
Zvezda je posle 15. odigranih kola na prvom mestu bez poraza, dok je Cibona trenutno 4. na tabeli(8-7). U sledećem kolu Crvena Zvezda putuje u Ljubljanu gde će protiv Olimpije pokušati da nastavi svoj pobednički niz, Cibona će u Zagrebu dočekati Mega Leks.

ZVEZDA: Kalinić 15+4sk, Mitrović 12+6sk, Marjanović 10+10sk, Lazić 10+4sk+3ul, Cirbes 9+3sk, Blažič 8.
CIBONA: Mavra 20+4sk+3as, Lalić 9, Markota 8+3sk+4as, Ilievski 8+4sk+4as.