Novica Veličković predvodio Partizan do nove pobjede

Partizan je pred svojim navijačima u punom Pioniru savladao Cibonu rezultatom 80:69

Partizan je odlično otvorio utakmicu serijom 7-0 ali su gosti tek nakon 5 minuta uspjeli da nađu napadački ritam i vrate se u rezultatski egal predvođeni odličnim Tomasom. Drugi period obilježila je rezultatska klackalica gdje su se obje ekipe smjenjivale više puta u vođstvu, da bi na kraju serijom Luke Žorića Cibona otišla na odmor sa 3 poena prednosti.

Cibona je i dalje dobrim protokom lopte uspjevala da nadje dobre šuteve ali je Novica Veličković uspjevao da održi Partizan u igri i vrati rezultatsku neizvjesnost nakon što je Cibona nastavila sa dobrim šutem za 3 poena. Nakon minimalne prednosti kojom je Partizan ušao u četvrtu četvrtinu, Partizan je napravio seriju 11-2 na početku i odlijepio se na dvocifrenu prednost. 8 vezanih promašaja Cibone u šutu za 3 poena je doprinijelo gubitku napadačkog ritma.Partizan je do kraja iskontrolisao rezultat i preko Aranitovića rješio pitanje pobjednika.

Partizan – Cibona 80:69

Partizan: Vilijams-Gos 13, Von 6, Si 2, Tadić, Aranitović 8, Marinković 9, Tanasković, Veličković 23, Pecarski, Gavrilović 6, Gagić 8, Šalić 5

Cibona: Bilinovac, Uljarević, Ratkovica 12, Geramipur 4, Žorić 15, Ćorić, Gilbert, Novačić 8, Bošnjak 3, Rozić 5, Ljubičić, Tomas 22