Nazor debitovao porazom na klupi MZTa

Igokea je u jednoj neizvesnoj utakmici uspela da savladala MZT iz Skoplja pred svojim navijačima rezultatom 79:72(20:16, 12:13, 23:21, 24:22)

Igokea je mnogo bolje otvorila utakmicu i već na startu došla do velikih 12 poena prednosti(14:2) ali gosti iz Skoplja su uspeli brzo da stabilizuju svoju igru u odbrani dok su u napadu poeni uglavnom dolazili iz reketa preko Lalića i Skota. Druga četvrtina nije bila preterano lepa za gledanje, postignuto je samo 25 poena, pa je domaći sastav na poluvreme otišao sa prednošću od 3 poena razlike(32:29).

Ekipa iz Aleksandrovca je bolje otvorila treći period, nakon vezanih poena Radivojevića i Albijanića su došli i do +10(48:38) međutim Simonovski je sa dve trojke vratio svoju ekipu u igru pa je rezultat na kraju treće četvrtine bio 55:50. Isti igrač je sa još jednim pogotkom van linije za tri poena doneo i izjednačenje(57:57) ali nakon toga Igokea opet podiže odbranu na veći intenzitet a nakon šest vezanih poena Blaža Mahkovica na semaforu je stajao rezultat 68:64. Usledili su poeni Albijanića za 71:64, na drugoj strani je Simonovski pogodio svoju petu trojku za 71:67. Nakon toga je viđena serija slobodnih bacanja na obe strane, Mićović je pogađao za Igokeu a Drenovac za MZT, da bi Robinson nakon toga polaganjem vratio prednost od četiri razlike za svoj tim(75:71). Do kraja gosti iz Skoplja nisu uspeli da priprete ozbiljenije a konačan rezultat je na kraju bio 79:72.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Robinson sa 17 poena, Mićović je imao 14 a dvocifreni su još bili Radivojević sa 12 odnosno Albijanić sa 11 poena. Kod gostiju najviše se istakao Drenovac sa 17 poena, Simonovski je pogađao samo van linije za tri poena za ukupnih 15 poena dok je Skot susret završio sa 12 poena.

Igokei je ovo šesta pobeda a i u narednom kolu će igrati pred svojim navijačima s obzirom da u Laktašima gostuje ekipa Mornara. MZT će u narednom kolu u Skoplju ugostiti Budućnost i to će biti prilika za Ante Nazora da ostvari svoju prvu pobedu na klupi MZTa.