Ludnica u Fonteti pripala Zvezdi

U filmskoj završnici Zvezda je savladala Valensiju u okviru 12. kola Evrolige. Gosti su vezali tri pobede u najelitnijem takmičenju i stigli do petog trijumfa ove sezone.

Šampion Španije je bolje započeo meč izbacio Milka Bjelicu iz igre sa dva faula i poveo na startu ali je Zvezda preko Ročestija preokrenula, pa je rezultat posle šest minuta bio 15-9 za srpskog predstavnika. Do kraja četvrtine Valensija se vratila potpuno rezultatski ali se na prvi mali odmor otišlo pri rezultatu 22-26.

U prve dve minute “Crveno-beli” prave seriju od sedam nula i prvi put od početka meča odlaze na dfocifrenu prednost (22-33). Valensija je više puta pretila ali je tek pred kraj poluvremena usledio povratak “Slepih miševa”. Pre svega boljim skokom i dobrom odbranom domaćin je istopio prednost Zvezde pa je prednost gostiju na poluvremenu iznosila samo dva poena. (40-38)

U trećem periodu se igralo koš za koš sa dosta nedefinisanim kriterijumom suđenja. Zvezda je svojim greškama dozvolila Valensiji da potpuno preokrene meč u svoju korist. Na tačno petnaest minuta do kraja domaćin je imao plus četiri (51-47). Prednost je nastavila da raste , gosti nisu uspeli da se vrate, greškama u odbrani, pa su pred poslednji period zaostajali sedam razlike (63-56).

Nastatavio je šampion Španije gde je stao i u poslednjem periodu i stigao prvi put do dfocifrene prednosti od početka meča sedam minuta pred kraj meča (72-59).
Usledila je serija Zvezde sedamnaest nula koju su predvodili Pero Antić i Dejan Davidovac. Gosti su tom serijom potpuno preokrenuli meč u svoju korist na dve ipo minute do kraja (72-76). Nisu se domaći predavali vezali su dve sjajne odbrane i napravili seriju od pet nula (77-76). Onda je na scenu stupio Tejlor Ročesti koji je pogodio flouter, a Feldin je sa linije penala osigurao pobedu svog tima. (82-86)

Pero Antić je prebacio brojku od 1000 poena na ovom meču, a Enis nije debitovao za beogradski klub na ovom meču.

VALENSIJA – CRVENA ZVEZDA: 82-86 (22-26, 16-14, 25-16, 19-30)

Tomas 8 , Abalde 12 , Van Rosom 9 , Rudež 0 , Dubljević 4 , Vives 3 , Martines 0 , San Enemeterio 17 , Plajs 13 , Grin 10 , Dornekap 6 , Hlinason 0

Dangubić 9 , Davidovac 6 , Lazić 2 , Antić 10 , Dobrić 5 , Feldin 26 , Janković 4 , Ročesti 13 , Lesor 5 , Enis 0 , Jovanović 2 , Bjelica 4