Ludi povratak Olimpijakosa!

Završni turnir Evrolige u Istanbulu je otvoren utakmicom izmedju CSKA i Olimpijakosa, blagi favorit je bila moskovska ekipa i nakon velike borbe nije uspela da opravda taj epitet. Slavio je Olimpijakos rezultatom 78:82 (18:12, 22:21, 24:27, 14:22).

CSKA je nešto bolje otvorio ovaj susret, tačnije serijom 7:2, ali je Olimpijakos povezao nekoliko efikasnih napada i nakon trojke Papanikolaua dolaze do prednosti od 9:7. Brzo su moskovljani vratili prednost na svoju stranu, naterali su grke da naprave nešto veći broj faulova, pa su sa linije za slobodna bacanja Teodosić i Džekson bili precizni i na kraju četvrtine bilo je 18:12 u njihovu korist. Strpljivom igrom u napadu i snažnom igrom u odbrani, ekipa Olimpijakosa se vratila u život i spustila se na koš razlike, ali je veoma brzo Itudis “pojačao” tempo utakmice vratio svoju ekipu na plus 8. Nakon tajm auta, videli smo sjajnu saradnju Viktora Hrijape i Kajla Hajnsa i CSKA je po prvi put stekao dvocifrenu prednost. Uspeli su da pametnom igrom održe dvocifrenu razliku, ali je Agravanis trojkom uz zvuk sirene smanjio razliku na sedam, kada je na semaforu pisalo 40:33.

Euroleague.net

Dobro je Olimpijakos otvorio drugo poluvreme, izbacili su moskovljane iz bonusa nakon svega dva minuta, a to su grci dobro koristili i nakon trojke Papanikolaua ponovo prišli na razliku od jednog poseda. Uspešan je bio Kurbanov sa linije za slobodna bacanja, a onda je saradnja Teodosić-Džekson donela nove poene van linije 6.75 i Sfairopulos je bio primoran da zatraži tajm aut i malo smiri svoje izabranike. Pobegao je CSKA na 10 razlike, ali su trojke Agravanisa i Mancarisa ponovo vratile Olimpijakos u život. Ruski predstavnik se unervozio početkom poslednje četvrtine, videli smo jednu brutalnu rampu Higinsa, ali je Spanulis pogodio flouter, medjutim DeKolo je imao spreman odgovor već u sledećem posedu. Problemi u skoku za ekipu CSKA su se nastavili, a Olimpijakos je to iskoristio kako bi stigao do izjednjačenja, ali je Džekson na drugoj strani pogodio zicer i doneo novu prednost svom timu. Bili Spanulis je ušao u svoj prepoznatljiv ritam i pogodio trojku iz step beka za prednost svoje ekipe 74:73, a u narednom napadu baca lob pas za Kema Birča, a totalnu ludnicu doneo nam je srpski plejmejker Miloš Teodosić, svojom trojkom koja je izjednačila rezultat, 76:76. Erik Grin vraća trojku u narednom napadu i Olimpijakos 40 sekundi pre kraja ima tri poena prednosti. CSKA je imao šansu da utakmicu odvede u produžetak ili da dodje do prednosti, ali je Teodosić ishitreno šutnuo i promašio taj šut. Spanulis je pogodio jedno slobodno bacanje, nakon toga je Higins imao svoja dva i nisu uspeli da uhvate ofanzivni skok, pa je Olimpijakos ludim preokretom zaslužio prolazak u veliko finale gde će čekati boljeg iz duela Fenerbahče – Real Madrid. Printezis, Papanikolau i Spanulis su bili najefikasniji sa po 14 poena, dok je 12 dodao Mancaris. Na drugoj strani, “tragičar” Teodosić je bio najbolji sa 23 poena, 16 je dodao Nando DeKolo, a 12 Eron Džekson.