Džikićeva Budućnost napravila senzaciju u Jerusalimu

Budućnost je zabeležila i drugu pobedu u Evrokupu na gostovanju u Jerusalimu. Oni su pobedili domaći Hapoel rezultatom 81:86.

Gosti su od početka utakmice imali problem sa organizacijom igre, o čemu svedoči osam izgubljenih lopti u prvoj četvrtini. Stiče se utisak da Hapoel nije najbolje iskoristio probleme Budućnosti u napadu, a nakon 11 kombinovanih poena Ivanovića i Lendrija Podgoričani su vodili 12:16. Ipak, završnica prvog dela pripala je domaćima, koji su zahvaljući koševima Perperoglua, Deja i Džerelsa na prvi mali odmor otišli sa dva poena prednosti, 18:16.

Istu muku Budućnost je imala i u drugoj četvrtini sve dok se Gordić nije vratio na teren. Omaleni plej je najpre pogodio za tri poena, zatim i šut sa poludistance, da bi u narednom napadu proigrao Danila Nikolića, koji je trojkom doveo svoj tim u vođstvo 26:30. Izabranicima Focisa Kacikarisa nije pomogao ni tajm aut, pa su u narednim minutima postigli svega četiri poena, od čega dva sa linije za slobodna bacanja. Budućnost je dobro kontrolisala skok, a koševima Gibsona i Lendrija stigli su do maksimalnih +7 (30:37). Do kraja prvog poluvremena Dajson i Omić sveli su svoj tim na pristojan zaostatak, pa se na odmor otišlo rezultatom 36:39.

Gosti su odlično otvorili nastavak utakmice i došli do prve dvocifrene prednosti 36:46, a ključnu ulogu odigrao je Filip Barović, koji je tri puta nadmudrio Alena Omića i naterao ga da napravi treći faul u prvim minutima treće četvrtine. Pre njega u problem sa faulovima ušao je i Ostin Dej, koji je krajem druge četvrtine, takođe, napravio treći prekršaj.

Podgoričani su nastavili da melju rivala, pa su dalekometnom paljbom Gibsona i novim lakim koševima Barovića (11 poena u ovoj četvrtini) došli do rekordnih +16, 40:56. Izlaskom sa terena Omića, te četvrtom ličnom Deja, odgovornost u redovima Hapoela preuzeo je Dajson, pa su domaći uspeli da priđu na osam poena zaostatka, ali je Budućnost koševima Popovića i Ivanovića u poslednji kvartal ušla sa +12, 55:67.

U završnih deset minuta Budućnost je ponovila probleme iz prve četvrtine, pa je prva tri minuta ostala bez koša. Elijahu, Omić i Džerels doveli su domaće do 66:71, a Barović je u kratkom vremenskom razmaku dobio tri lične.

Činilo se da će Budućnost trojkom Ivanovića prelomiti utakmicu (66:74), ali su Dajson trojkom, a zatim i Elijahu košem nakon ofanzivnog skoka doveli meč na jedan posed 73:74. Domaće je do izjednačenja doveo Omić, ali je Ivanović novom trojkom vratio prednost gostima od 75:78. Poene Ivanovića sa slobodnih bacanja trojkom je poništio Dej, ali je Gordić sa penala doveo Budućnost do bezbednih četiri razlike (78:82) 30 sekundi pre kraja susreta.

Posle tajm auta nakon velike zbrke Džerels je uz mnogo sreće pogodio za tri poena i doveo Hapoel do pola koša zaostatka. Zatim je fauliran Ivanović, koji je opet bio siguran sa penala 81:84. Ohajon i Džerels su imali šuteve za produžetak, ali su obojica promašili, pa su gosti nakon nesportske lične domaćih slavili rezultatom 81:86.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Dajson sa 21 poenom, dok je u redovima Budućnosti najbolji bio Ivanović sa 19 koševa. Podgoričani su imali čak petoricu dvocifrenih igrača.

Naredne nedelje u trećem kolu Hapoel će dočekati Bajern, dok će Budućnost biti domaćin Galatasaraju.

HAPOEL – BUDUĆNOST 81:86 (18:16, 18:23, 19:28, 26:19)

Hapoel: Dajson 21, Perperoglu 5, Elijahu 10, Dej 13, Halperin, Timor 2, Ohajon 4, HauelOmić 14, Major, ElijasPur 2, Džerels 10.

Budućnost: Ivanović 19, Suad Šehović 4, Barović 13, Sead Šehović, Starovlah 2, Gordić 13, Ilić, Zoran Nikolić 4, Gibson 12Popović 6, Lendri 10, Danilo Nikolić 3.