Džikić nadmudrio Zdovca, Budućnost prvi finalista ABA lige

Budućnost je uspela preokretom da savlada Cedevitu u majstorici polufinala ABA lige i tako napravi istorijski uspeh u ovom takmičenju.

Prvu četvrtinu je obeležila tvrda košarka, sa dosta kvalitetnih odbrana na obe strane, što je dovodilo timove često u situaciju da napad rešavaju šutem za tri poena u poslednjim sekundama. Cedevita je prvu deonicu okončala serijom 8:0, a ta serija se povećala na 13:0 na startu druge četvrtine, za ukupnih 11:22, pa je Aleksandar Džikić bio prinuđen da zove minutu odmora. Nikola Ivanović je posle toga preuzeo odgovornost u svoje ruke, pogodio nekoliko teških šuteva i u velikoj meri doprineo da Budućnost na poluvreme ode sa “samo” četiri poena zaostatka(28:32).

Cedevita je skoro čitavim tokom treće četvrtine kontrolisala rezultat, a posle zakucavanja Krisa Džonson, verovatno najlepšeg u čitavoj sezoni ABA lige, imali su +6(40:46) na oko 90 sekundi do kraja trećeg perioda. Odgovorio je svojom trojkom Nikola Ivanović, a Jure Zdovc je pozvao tajm-aut. Gosti su i posle minute odmora nastavili u kontra ritmu, pa je Budućnost serijom 14:0 u potpunosti preokrenula rezultat.

Cedevita do kraja meča nije uspela da se oporavi i vrati prepoznatljivu odbranu iz prvog poluvremena, pa je Budućnost bez trzavica u finišu stigla velike pobede. Na kraju, konačan rezultat je bio 72:57.

Ovim trijumfom, Budućnost je prvi put u svojoj istoriji izborila nastup u finalu ABA lige, a tamo će igrati sa pobednikom majstorice drugog polufinala, gde će snage u Beogradu odmeriti Crvena zvezda i Mornar. Finalna serija će se igrati na tri dobijena meča.

BUDUĆNOST – CEDEVITA 72:57 (11:17, 17:15, 17:14, 27:11)

Budućnost: Ivanović 13, Su.Šehović 6, Dolmen 8, Barović 2, Gordić 9, Z.Nikolić 3, Gibson 6, Popović 14, Lendri 11, D.Nikolić 0

Cedevita: Ukić 12, Krušlin 8, Džonson 4, Nikols 7, Žganec 0, Musa 4, Čeri 7, Markota 4, Ramljak 2, Stipanović 9