Džikić nadmudrio Alimpijevića u derbiju kola

Na krilima Nemanje Gordića, Budućnost je savladala Crvenu zvezdu nanevši joj prvi poraz u sezoni.

Prvu četvrtinu meča izmedju Crvene Zvezde i Budućnosti obeležila je čvrsta igra sa obe strane, u takvom odnosu snaga kod domaćina najbolje se snašao Džejms Feldin koji je postigao sedam poena. Budućnost je pre svega ofanzivnim skokom dolazila do prilike za koševe, da bi nakon dve vezane trojke Kajla Lendrija povela rezultatom 14:16, do kraja perioda ništa bitnije se nije promenilo pa je na semaforu stajao rezultat 16:17 za goste iz Podgorice. Nakon izuzetno tvrde igre druga četvrtina je počela nešto efikasnije, sjajna sekvenca Tejlora Ročestija dve vezane trojke i dodavanje za zakucavanje Lesorta, te Zvezda odlazi na plus pet 24:19. Podgoričani ofanzivnim skokom nastavljaju da prave probleme ekipi Dušana Alimpijevića pa utakmica ulazi u rezultatski egal, do kraja poluvremena Feldin pogađa svoju drugu trojku, da bi tačku na ovaj deo igre stavio Pero Antić pogodivši jedno od dva slobodna bacanja 34:30 u korist Crvene Zvezde.

Treća četvrtina počinje poenima Crvene Zvezde međutim, Budućnost ulazi u ofanzivni ritam te serijom od “dvadeset” vezanih poena dolazi do prednosti od deset koševa razlike 40:50, posebno se istakao Danilo Nikolić sa dve vezane trojke, kao i Kajl Gibson koji je pogotokom sa velike udaljenosti van linije 6,75 bio začetnik preokreta. U tim trenutcima Milko Bjelica rezultatski održava tim iz Beograda da bi se serijom 7-0 crveno beli vratili u meč, a konačnih 50:52 pred odlučujućih deset minuta postavlja svojom četvrtom trojkom Tejlor Ročesti. Početak poslednjeg dela igre obeležila je igra koš za koš, na jednoj strani Ročesti na drugoj Gordić pogađali su za svoje ekipe. Poenima Filpa Barovića Budućnost odlazi na plus tri, ali sjajni Ročesti petom trojkom dovodi utakmicu u egal, na drugoj strani uzvraća Gordić te se u tim momentima moglo uživati u izuzetnom šuterskom obračunu. U neizvesnoj završnici kljucni potez bio je delo Ivanovića, dobra odbrana i polaganje koje je na nešto više od minut do kraja odvelo Budućnost na plus četiri. Na drugoj strani nesportska lična greška ali Lesort pogađa samo jedno bacanje, da bi nakon lopte sa strane prikucao loptu pa Zvezda prilazi na koš razlike. Pobednički poene postiže Gibson za veliko iznenađenje i konačnih 75:79.

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST 75:79  (16:17, 18:13, 16:22, 25:27)

Crvena Zvezda: Kešelj , Radičević , Lazić 10, Lazarević , Antić 3, Dobrić 2, Feldin 14, Janković 4, Ročesti 23, Lesort 10, Jovanović , Bjelica 9

Budućnost: Ivanović 9, Šehović , Barović 10, Šehović , Starovlah 2, Gordić 17, Ilić 7, Nikolić Z. , Gibson 13, Popović , Lendri 8, Nikolić D. 13