Denver slavio, novi poraz Portlanda (VIDEO)

Vestbruk do novog tripl-dabl učinka, umalo tuča u Indijani

Interesantna noć je iza nas u NBA ligi, za neke i istorijsko.

Rasel Vestbruk je zabeležio tripl-dabl i izjednačio se sa Oskarom Robertsonom po broju tripl-dablova u jednoj sezoni (41), u ubedljivoj pobedi Oklahome nad Milvokijem od 110-79, Vestbruk je zabeležio 12 poena, 13 skokova i 13 asistencija. Odličnu utakmicu odigrao je i Aleks Abrines koji je za 11 minuta postigao 12 poena, ubacio je četiri trojke.

Klivlend je na kraju ubedljivo savladao Orlando sa 122-102, i tako se izjednačio sa Bostonom na prvoj poziciji (50-27), i sutra od 2 časa nakon ponoći gostuju baš Seltiksima.

Veliku pobedu ostvario je i Denver koji je savladao Nju Orleans, i tako povećao sebi šanse za plasman u plej-of. Najbolji u redovima Nagetsa bili su Danilo Galinari (28p) Nikola Jokić (21p,12sk,4as). Tokom cele utakmice bio je ”egal” rezultat, niko nije imao nikakvu ozbiljnu prednost. Denver je na 2:54 do kraja, imao +8 nakon trojke Herisa, međutim, brzo su Pelikansi uzvratili preko Kazinsa koji je položio loptu u obruč, uz faul Jokića, Galinari je nakon toga šutirao bacanja i pogodio samo jedno, i onda je Kazins na 1:18 do kraja pogodio trojku za 130-126. U poslednjem minutu, Dejvis lako ubacuje loptu u koš za -2.

Jokić je nakon toga bio fauliran, pogodio je samo jedno bacanje, odmah nakon toga je usledila kazna i Kazins pogađa trojku za nerešen rezultat. Čendler na prodoru biva fauliran, ali i on pogađa samo jedno bacanje. Džru Holidej gubi loptu, fauliran je Marej koji šutira bacanja 1 od 2, i tada je već postalo jasno da se strah uvukao u kosti igrača Denvera. Međutim, Holidej ponovo gubi loptu, Heris je na liniji slobodnih bacanja, i on šutira standardnih 1 od 2, sreća pa Holidej nije pogodio trojku i Denver odnosi pobedu.

Juta je ubedljivo slavila protiv Portlanda, i tako još više približila Denver ka plej-of zoni. Denver već sutra veče igra novu utakmicu kada gostuju Hjustonu (2č).