Zvezda samlela Cibonu pred plej-of

Košarkaši Crvene zvezde trijumfalno su završili regularni deo sezone pobedom protiv Cibone 107:69

Odlično je Zvezda počela u odbrani dozvolila je samo 3 poena gostima za 5 minuta igre u prvoj četvrtini(9:3). Nastavila je domaća ekipa da igra veoma dobro, pored odbrane proradio je i napad pa su “Crveno-beli” posle 7 minuta igre imali plus 9(15-6).  Do kraja četvrtine prednost Zvezde je porasla na plus 10, pa je četvrtina završena rezultatom 24:14.

Prednost domaćih je nastavila da raste i početkom drugih 10 minuta i dostigla do tada maksimalnih plus 17(37:20). Iako je prednost Zvezde išla i do 19 poena razlike(42:23) Cibona je uspela da se trgne i da se serijom 10:0 vrati u meč(42:33). Seriju gostiju je isekao Alimpijević tajmautom posle koga su domaći vratili dvocifrenu prednost sa kojom su i završili poluvreme(48:36).

Silovito je Zvezda otvorila drugo poluvreme i već posle 3 minute igre vratila prednost od 18 poena, a do sredine četvrtine stekla i do tada maksimalnih plus 25(70:45). Nije Cibona nikako mogla da zaustavi raspoloženu Crvenu zvezdu koja je pred poslednju četvrtinu stekla ogromnih plus 29(82-53).

Ništa se nije promenilo ni u poslednjih 10 minuta igre. Posle 3 minuta u poslednjoj četvrtini bilo je 35 poena razlike za Zvezdu i bilo je jasno da će Cibona pokušati da se spasi sramote u Beogradu. U jednom trenutku bilo je i 40 poena razlike u korist “Crveno-belih”, a meč je završem sa +38(107:69).

CRVENA ZVEZDA – CIBONA 107:69

Crvena zvezda: Kešelj 0, Davidovac 5, Lazić 6, Antić 0, Dobrić 18, Feldin 12, Janković 5, Ročesti 8, Omić 6, Lesor 16, Enis 21, Bjelica 10

Cibona: Bilinovac 8, Uljarević 13, Ratkovica 0, Geramipor 6, Žorić 0, Glibet 0, Novačić 11, Bošnjak 12, Rozić 0, Ljubičić 8, Tomas 5, Ćorić 6