Lučić i Jović slomili otpor upornog Uniksa

Košarkaši Bajerna pobedili su Uniks sa 83:75 u prvom meču četvrtfinala Evrokupa i tako poveli sa 1:0 u seriji.

Uniks nikako nije mogao da poentira za 2 poena usled sjajne odbrane Bajerna, pa su ih u prva 4 minuta meča dve trojke održavale u igri(7:6). U nastavku četvrtine je viđena nešto brža igra koja je odgovarala domaćinu koji je prvi put stigao do “osetnije” prednosti 3 minute do kraja prvog perioda(15:10). U otprilike istom ritmu je i završena prva četvrtina koju je Bajern rešio u svoju korist(19:15).

Sjajno su “Bavarci” defanzivno počeli drugu četvrtinu, dozvolili su samo 1 poen(sa linije penala) gostima i posle samo 2 minuta igre stigli do plus 7(23:16). Loket je mini serijom uz Lazmea potpuno vratio svoj tim u meč(23-22). Na 3 minute do kraja prvog poluvremena Uniks je potpuno okrenuo rezultat u svoju korist(24-27) iako se činilo da će sa prednosti otići na veliki odmor, Bajern je uspeo da preokrene i sa minimalnom prednosti završio prvih 20 minuta igre(33:32).

Seriju 5:0 domaćih prekinuo je trojkom Kolom, ali Bajern je nastavio da igra mnogo bolje nego u prvom poluvremenu i već na sredini trećeg perioda prvi put stigao do dvocifrene prednosti(45:35). Opet je Uniks napravio seriju ovog puta 6:0 i uspeo da se vrati u meč(45-41). “Bavarci” su uspeli u par navrata da se odlepe na plus 7 ali je Ponkrašov sa dve trojke doveo svoj tim na minus 3 pred poslednjih 10 minuta(55:52).

I na početku poslednje četvrtine domaćin je napravio seriju, ovog puta 9:2 i opet otišao na dfocifrenu prednost(64:54). Kolom je potom vezao 7 poena i opet vratio goste u meč(64:61). Na scenu u poslednja 3 minuta su stupili Vladmir Lučić i Stefan Jović i sa svojim poenima odveli Bajern na plus 8(76-68) i rešili pitanje pobednika. Lučić je trojkom pola minute pred kraj stavio tačku na i.

BAJERN – UNIKS: (19:15, 14:17, 22:20, 28:23)

Bajern: Hobs 8, Kaninhem 14, Lučić 14, Đedović 8, Reding 4, Jović 4 ,Bartel 11, Gavel 0, Buker 16 , Cirbes 7

Uniks: Edžim 5, Endur 1, Ponkrašov 6, Kolom 22, Lazme 13, Smit 13, Truškin 0, Loket 4, Konkrašev 0, Sergev 0, Anđušić 0, Koleskov 11