Budućnost savladala Mornar u Baru!

Gosti iz Podgorice bolji od šampiona Crne Gore 95:99.

Utakmica koja je naviše podsećala na onu između Cedevite i Partizana u Zagrebu, završena je slavljem ekipe Budućnost VOLI.

Izabranici Aleksandra Džikića su kanonadom Nemanje Gordića (14 poena i 4 asistencije u prvih 6 minuta igre) otvorili meč. Bobi Braun je dobrom rolom u prvom četvrtini održavao Mornar u koliko-toliko dostižnom rezultatskom minusu. Kenig i Rebić kao izraziti šuteri nisu ništa mogli da pogode u prvom poluvremenu, što su gosti u dobroj meri iskoristili i odlepili se na 43:62. Sredinom treće četvrtine podgoričani su otišli na plus 22 (53:75) i izgledalo je da su time prelomili meč i došli do važne pobede u ABA ligi.

Neprimećeni Bronson Kenig se budi, kao što budi do tada razočarane navijače Mornara na tribinama. Sa svojih 21 poenom u poslednjih 13 minuta meča, donosi jako neizvesnu završnicu i samo +3 za Budućnost minut i po pre kraja utakmice. U takvom naletu i psihološkoj prednosti delovalo je da Mornar može da dotuče Budućnost, ali su gosti u penal završnici bili sigurni i slavili sa 95:99.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Kenig sa 21 poenom, 4 asistencije. Braun je sasuo u koš Budućnosti 25 uz 9 asistencija. Luković je dodao 15 poena i 6 skokova. Budućnost je predvodio Gordić sa 21 poenom, 5 asistencija i 6 skokova. E.Klark je ubacio 16, dok je Ivanović na svoj konto upisao 15 poena, 2 skoka i 7 asistencija.

U narednom kolu crnogorske ekipe očekuju jako teški susreti. Budućnost dočekuje Partizan, dok Mornar gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu.