Bamberg nemoćan u Pireju

Olimpijakos je bez većih problema savladao Bamberg rezultatom 83:77 i tako zadržao treću poziciju na tabeli.

Od prvog šuta na utakmici i pogotka Kema Birča pa sve do kraja susreta, Olimpijakos nije ispuštao prednost koja je u jednom momentu iznosila i maksimalnih +14(54:40). Gosti u prvoj četvrtini nisu imali rešenje za Vasilisa Spanulisa koji je poenima i asistencijama učestvovao u skoro svim poenima domaćina u toj deonici i tako stvorio podlogu za miran tok susreta po domaću ekipu.

Najbliži povratku, gosti su bili sredinom poslednje četvrtine nakon poena Milera(71:69) ali su Birč i Lodžeski sprečili da utakmica uđe u neizvesnu završnicu. Konačan rezultat je bio 83:77.

Vasilis Spanulis i Kem Birč su predvodili Grke do pobede sa po 15 poena, Met Lodžeski je dodao 13 a dvocifren je još bio Kostas Papanikolau sa 12 poena. U poraženom sasatavu, najazapaženiji pojedinac je bio Nikolo Meli sa 14 poena, dok su Nikos Zizis i Darius Miler utakmicu završili sa 13 poena.

Za Olimpijakos je ovo bila 14. pobeda nakon 20 odigranih kola u Evroligi, a u narednoj rundi ih očekuje nezgodno gostovanje u Kazanju kod Uniksa. Nemački šampion je upisao 13. poraz u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi i već sada se može konstatovati da ne postoje realne šanse da se izabranici Andree Trinkijerija domognu osme pozicije i doigravanja. U narednom kolu, Bamberg će pred svojim navijačima ugostiti Makabi.