ABA liga: Zadar pobedio Megu

U poslednjem meču 19. kola ABA lige Zadar – Mega Leks 74-73(21-17, 13-15, 23-27, 17-14).

Zadrani su savladali Megu na svom terenu u uzbudljivoj utakmici. Posle izjednačenog prvog poluvremena, Mega je bila bolja u trećem delu meča. Gosti su imali i +7(52-59) u jednom trenutku. Na 3 minuta pred kraj vodila je Mega +6(63-69) ali ona sledi serija Zadrana 9-0 za 72-69. Uspela je Mega da preokrene na 72-73, ali Filip Kraljević je potom poentirao za konačnih 74-73. Bila je ovo 8 pobeda Zadra u poslednjih 10 utakmica i tako se ekipa iz Dalmacije popela na 6. mesto na tabeli. Zadar ima svega 2 poraza manje od četvtoplasiranog Partizana i sigurno će boriti za 4. mesto koje vodi u play-off. U narednom kolu Zadar putuje u Podgoricu gde će pokušati da iznenadi Budućnost, dok Mega Leks dočekuje Partizan.

ZADAR: Ivanov 18+5sk+5as, Sobin 17+15sk, Florens 13, Ramljak 11+6sk.

MEGA: Miljenović 15+6sk+4as, Musli 14+14sk, Kešelj 13+4as, Jokić 10+7sk.