Pešić nemoćan u Bambergu

Košarkaši Bajerna izgubili su treći meč finala nemačkog prvenstva rezultatom 91:79.

beko-bbl.de

beko-bbl.de

Brose Basket je lepo otvorio utakmicu, serijom od 8:0, poenima Harisa i Vonamejka. Bajern se brzo ušao u ritam i nakon toga je sledio vrlo ujednačen meč. Na poluvreme se otišlo rezultatom 44:44.

Treća četvrtina je počela preslikano kao prva. Domaćin je opet napravio seriju i odlepio se. Ovog puta, Nihad Đedović je vraćao Bajern u život, ali nije uspeo sam. Pri kraju treće četvrtine, Brose Basket je dao gas i povećavao prednost. Na kraju treće deonice bilo je 70:58. U sledećih 10 minuta, pobeda Bamberga bila je zagarantovana.

U ekipi Svetislava Pešića najbolji su bili Brajant (20p), Benzig (12p) i Đedović (11p). Naši predstavnici prikazali su bledu partiju: Savanović (7p), Štimac (5p), Micić (3p).

U ukupnom skoru je 2:1 za Brose Basket, koji u sredu imaju prvu priliku da postanu šampioni.