Nemačka: Oldenburg osvojio kup !!!

Košarkaši Oldenburga priredili su veliko iznenađenje u finalu nemačkog Kupa savladavši favorizovani Brose Baskets rezultatom 72 – 70 nakon drame.
Igrači u žutim dresovima su daleko bolje otvorili susret i stekli 24 – 17 nakon uvodnih 10 minuta. Ipak, Brose se vraća serijom 13 – 2 u drugoj deonici, pa je na poluvremenu bilo nerešeno 34 – 34.

U nastavku susreta viđena je velika borba i neizvesnost, ali se krajem 3. četvrtine činilo da je Brose na putu ka pobedi. U poslednjoj deonici Oldenburg je zaključao odbranu i primio samo 16 poena. U napadu su bili dovoljno efikasni za pobedu i veliko slavlje navijača u žutom.

kicker.de : Kasper Ver

Ovim porazom je Andrea Trinkijeri ostao bez prvog velikog trofeja u ekipi Brose Basketsa na čijoj klupi sedi od leta prošle godine.

Najbolji igrači u Oldenburgu bili su Kasper Ver sa 13 poena i 6 asistencija kao i centar Nojman sa 12 poena. Srpski igrač Nemanja Aleksandrov je dodao 3 poena i 5 skokova.
U dresu Brosea najbolji je bio sjajni Bred Vonamejker sa 19 poena, a Strelnieks je dodao 16.