Favorizovana Alba srušena u Frankfurtu

Trinaesto kolo Njemačke BBL lige donjelo nam je sudar Frankfurta i Albe iz Berlina. Gosti su bili favorti, ali doživjeli su neprijatno iznenadjenje.

Alba je došla na ovaj meč u nadi da će smanjiti razliku za prvoplasiranim Bajernom. Medjutim naišli su na veoma raspoloženog protivnika, te su se već na poluvremenu našli u problemima. Prvu četvrtinu su oba tima odigrala dobro, Alba je postigla 22 poena, a Frankfurt 21. Onda je nastupila sjajna igra domaće ekipe. U drugoj četvrtini postižu 25 poena, a protivnika su sjajnom odbranom ograničili na samo 10 poena. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 46-32.

Igrači Albe nisu bili spremni na predaju. Uloge iz druge četvrtine su se zamjenile u trećoj. Alba postiže 24 poena, naspram 14 koje Frankfurt uspjeva da postigne i rezultatska neizvjesnost se vraća. U zadnju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 60-56, što je nagovjestio sjajnu završnicu. Upravo takvu smo i dobili, naime obe ekipe su pokazale svoj kvalitet u ovom dijelu utakmice, prvenstveno u napadu. Domaća ekipa postigla je čak 30 poena, a gosti 28. Na kraju, najzanimljivija utakmica kola pripala je Frankfurtu, a rezultat je bio 90-84.

Frankfurt Skajlajners-ALBA Berlin 90-84 (21-22, 25-10, 14-24, 30-28)

Frankfurt: Vebster (29), Ingliš (17), Robertson (11), Zeb (9), Bonga (9), Veler (9), Morison (6), Dang Akodo (0)

ALBA Berlin: Sikma (20), Grigonis (17), Baterfild (13), Saibo (9), Kliford (8), Peno (7), Šnaider (4), Radosavljević (4), Hunt (2), Gifej (0), Vargas (0)