Đorđević u polufinalu

Alba je poražena sa 82:87 od Bajerna u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa nemačkog šampionata. Bajern se ukupnim rezultatom 3:1 plasirao u polufinale.

Poslednju četvrtinu je Alba bolje počela i odvojila se na +8, ali je Bajern uspeo da ponovo izjednači. Neizvesnu završnicu presudio je Reding, koji je polaganjem posle prodora dao prednost Bajernu. Alba je u narednom napadu izgubila loptu, pa morala da brzo pravi faul i nemoćno gleda penal završnicu.

n1info.com

U prvoj četvrtini igralo se koš za koš, a Alba je u završnici uspela da napravi minimalnu prednost od 22:21. Alba je na početku druge četvrtine uvećala prednost na +8, ali je Bajern boljom igrom uspeo do poluvremena da izjednači na 43:43. U trećoj četvrtini do same završnice rezultat je bio nerešen, a Alba je u poslednju četvrtinu ušla sa prednošću 64:61.

Najefikasniji u Bajernu su bili Lučić i Đedović sa po 19 poena, pratili su ih Kleber sa 11 poena i 7 skokova i Reding sa 10 poena. U Albi su se istaki Gafni sa 14 poena i 7 skokova, Robinson sa 14 poena i 6 asistencija, Gifi sa 13 poena i 5 skokova i Kikanović sa 13 poena.