Brose na korak do finala

Brose Basket deli još jeda pobeda do plasiranje u finale nemačkog prvenstva. Sinoć su savladali Ulm rezultatom 81:80.

beko-bbl.de

beko-bbl.de

Sam tok utkamice je bio zanimljiv. Na kraju prve četvrtine, domaćin je vodio 19:18. I u drugoj četvrtini se igralo tvrdo i sa dosta poena.

U drugom poluvremeno Brose je pokušao da se odvoji, imao je par lakih i brzih poena, međutim usledila je kontra Ulma i serija od 11:2. Treću četvrtinu je morao Vanamaker da napusti ranije, jer dobio rasekotinu u predelu oka. Ali, on se vratio u četvrtoj četvrtini, preuzeo je vodeću ulogu u timu i bio zaslužan za pobedu. Jaka Klobučar je postigao za Ulm poslednjih dva poena, tad je bilo 80:79. Poslednji napad uspešno koristi Brose i to upravo Vanamaker, postigavši pobedonosni poen.

Igrač utakmice je bio Vanamaker, postigavši 19 poena, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Osim njega, dobru partiju u Brose Basketu pružili su i Mbakve, 18 poena, Robinson, 14 poena i po 9 poena postigli su Tajs i Strelnieks.