Bajern izjednačio, Srbi blistali

Košarkaši Bajerna izjednačili su na 1:1 u plej ofu nemačke lige. Na taj način osvetili su se za težak poraz u prošlom meču.

beko-bbl.de

beko-bbl.de

Bajern je nakon vrlo uzbudljivog meča slavio sa 85:73. Ekipa Svetislava Pešića lepo je otvorila meč, nakon prve četvrtine rezultat je bio 25:19. U drugoj četvrtini Nihad Đedović je odveo Bajern do dvocifrene razlike, dok je rezultat na poluvremenu bio 46:37.

Međutim, Alba se nije predala. U nastavku su igrali mnogo bolje, napravili seriju poena i dostigli Bajern na 50:49. Dalje Alba nije uspela da prelomi meč u njenu korist, tako da je rezultat nakon treće deonice bio 61:54 za Bajern.

U poslednjoj četvrtini Alba je još jednom pritisla Bajern, držala se dobro do 68:71, ali je pred kraj usledila serija domaćina od 13:1, koja je bila nedostižna.

Kod Bajerna istakli su se Tejlor (14p), Đedović (12p), Savanović (12p), Brajant (11p). Vladimir Štimac je postigao 9, a Vasa Mićić 4 poena.

Kod gostiju, najviše poena su postigli MekLin (16p), Banić (13p), Reding (12p) i King (9p).