Alba pregazila Bajern

Košarkaši Albe još jednom su demostrirali silu na domaćem terenu, 101 – 88 protiv Bajerna. Albi nedostaje još jedna pobeda da se plasira u finale.

beko-bbl.de

beko-bbl.de

U ekipi Saše Obradovića, svi su bili raspoloženi i razigrani. Čak sedam igrača je potiglo bar 10 poena. Sa druge strane, Bajern se u početku najviše držao zahvaljujući solo prodorima Vasilija Mijcića i Nihada Đedovića. Gosti su uspeli da do poluvremena ostanu u igri. Treća četvrtina je definitivno pripala Bavarcima, obzirom da su postigli 30 poena. Delovalo je kao da mogu doći do prve pobede u gostima. Međutim, u poslednjoj deonici Alba je uspela da probije zonu Bajerna, odigra jaču odbranu i dozvoli protivniku samo 14 poena.

Kod Albe efikasni su bili Reding (20p), Banić (14p), Renfroe (14), MekLean (13p), Hamonds (10p), Radošević (10p) i Gifej (10p).

Na drugoj strani, dvocifreni broj poena su postigli Đedović (17p), Micić (15p), Tajlor (14p) i Brajant (12p).