Manja minutaža za Bjelicu, dramatična pobjeda “Vukova”

Sinoć su odigrana 3 meča NBA lige koje je obilježio derbi sjeverozapadne divizije između Minesote i Oklahome.

Gosti iz Minesote su vodili skoro čitavu utakmicu da bi nekoliko sekundi prije kraja Karmelo Entoni donio vođstvo Oklahomi.Međutim, nekoliko sekundi prije kraja Endru Vigins je uzeo loptu i sa skoro pola terena uz zvuk sirene pogodio trojku za pobjedu “vukova” i postavio konačan rezultat 115-113. Nemanja Bjelica je za 9 minuta pogodio svoj jedini šut i završio utakmicu sa 3 poena i 1 skokom.

U druge dvije utakmice, Bruklin je savladao Atlantu 116-104 na krilima Alena Kreba koji je sa 20 poena predvodio Netse.Belineli je bio najefikasniji u redovima Atlante a meč je obilježila još jedna povreda, ovog puta startnog pleja Atlante Denisa Šrudera koji je napustio utakmicu 3 minuta prije kraja zbog povrede članka.

Nju Orleans je upisao prvu pobjedu protiv LA Lakersa rezultatom 119-112. Pelikanse su do pobjede predvodili njihovi centri Entoni Dejvis sa 27 i Demarkus Kazins sa 22 poena, dok se kod domaćih istakao Džordan Klarkson sa 24 koša.