Zvezdin lakši trening pred finale kupa

FMP nije uspeo ozbiljnije da ugrozi izabranike Dejana Radonjića. Crvena Zvezda je slavila rezultatom 76:60.

Poenima Luke Mitrovića, Zvezda je povela na ovom susretu, FMP je poravnao na 2:2 košem Ajzee Ostina i to je bilo poslednje izjednačenje u ovom polufinalu. Marko Gudurić i Marko Simonović su odigrali odličnu četvrtinu, pogodili nekoliko teških šuteva pa je već nakon 10 minuta košarke na semaforu pisalo 27:14. Do kraja prvog poluvremena, izabranici Branka Maksimovića nisu uspeli da spuste razliku na jednocifren zaostatak. Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 48:32. Do kraja polufinalnog susreta, Zvezda je kontrolisala igru, a konačan rezultat je bio 76:60.

Marko Gudurić je pružio još jednu sjajnu partiju. Mladi bek Zvezde je vodio svoj tim do trijumfa sa 21 poenom, a pratili su ga Čarls Dženkins sa 11, odnosno Marko Simonović sa 10 poena. Marko Ljubičić je bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 18 poena dok je dvocifren učinak imao još i Ajzea Ostin, on je zabeležio 12 poena.

Crvena Zvezda se vraća u finale kupa nakon što su izostali sa finalnog susreta lani nakon poraza od Partizana u polufinalu. Izabranici Dejana Radonjića će važiti za favorita u sutrašnjem finalu bez obzira da li će protivnik biti Partizan ili Mega Leks. Finalna utakmica je zakazana za 21h u nedelju.