Zvezdi pobeda u triler završnici

U drugom meču finalne serije KLS Crvena Zvezda Telekom je još jednom savladala ekipu Partizana NIS, ovaj put rezultatom 72:69 i stigla do prednosti od 2:0.

telegraf.rs

Večiti su u ovom meču poentirali u serijama. Prvu četvrtinu bolje su počeli Crveno Beli da bi nakon dobre igre Saše Pavlovića Partizan vratio igru u egal. Poveli su domaćini pred kraj četvrtine ali je Čarls Dženkins doneo novo vođstvo Zvezdi 17:19 i postavio konačan rezultat prve četvrtine. Na početku druge četvrtine poleteo je tvrd predmet sa tribina i pogodio Stefana Jovića u glavu. Utakmica je nakon ovog trenutka poprimila drugačiji ritam sa puno faulova. Probudio se Markus Vilijams u redovima Crveno Belih i dobro razigravao centarsku liniju pa je Zvezda povela sa 8 razlike. Mačvan i Marinković su smanjili zaostatak Crno Belih pred poluvreme.

Na početku drugog poluvremena Partizan je preuzeo prednost, ali to nije dugo trajalo pošto je Zvezda reagovala serijom 13:2. U nastavku četvrtine obe ekipe su imale dosta problema pri organizaciji napada pa nismo videli previše poena. Početkom poslednje deonice Partizan je krenuo do preokreta i stigao do samo 2 poena razlike. Zvezda u tom trenutku više od 3 minuta nije postigla koš, ali je onda Dženkins preuzeo stvar u svoje ruke. Postigao je 11 poena od 14 svoje ekipe u ovoj deonici i odgovarao na veoma bitne šuteve igrača Partizana. Ipak Mačvan je 16 sekundi pre kraja meča sjajnom fintom i trojkom izjednačio na 69:69. Trener Vujošević je odlučio da faulira i da Partizan preuzme sudbinu u svoje ruke. Faulirali su Mitrovića koji je pogodio prvo bacanje, ali je drugo promašio. Nakon tog promašaja Kalinić je sjajno pročitao situaciju i došao do ofanzivnog skoka i laka 2 poena. Na drugoj strani Vanja Marinković nije uspeo da pogodi za proužetak i Zvezda je povela sa 2:0 u seriji.

Čarls Dženkins je bio najefikasinij u pobedničkoj ekipi sa 18 poena. Pratili su ga VIijams sa 15 poena i 6 asistencija i Kalinić sa 12 poena i 9 skokova.

Što se tiče ekipe Partizana ponovo je najbolji bio Milan Mačvan sa 14 poena. Dobri su bili i Pavlović sa 11 i Marinković sa 10 poena. 10 poena je postigao i kapiten Milosavljević koji je nakon kraće svađe sa trenerom Vujoševićem otišao pravo u svlačionicu sredinom treće četvrtine.

Sledeći meč finalne serije igra se četvrtak od 21h.