Zvezda za 3 minute pokorila Vršac

Bez mnogo napora, izabranici Dejana Radonjića su slavili pobedu u Vršcu, konačan rezultat je bio 76:94.

Gosti su utakmicu otvorili serijom 11:0 i već tada stavili do znanja Vršcu da nemaju nameru da se troše previše u ovom duelu. Nakon 10 minuta košarke, na semaforu je pisalo 8:30 i pobednik je bio rešen. Domaći sastav je uspeo sredinom treće četvrtine da zaostatak spusti ispod 10 razlike, ali odmah je usledio odgovor Crvene Zvezde. Na kraju, rezultat je bio 76:94.

Ognjen Dobrić je odigrao utakmicu karijere. On je sa 26 poena(6/8 za tri poena) predvodio Zvezdu do pete pobede u Superligi Srbije. Čarls Dženkins je imao učinak od 17 poena, a Marko Simonović je dodao 13. U poraženom sastavu, Jordan Minčev je upisao 14 poena, dok je Marko Stojadinović utakmicu završio sa 13 poena.

Aktuelnog šampiona Srbije u narednom kolu očekuje gostovanje u Čačku kod Borca, dok će Vršac prvu pobedu u Superligi pokušati da ostvari na gostovanju kod Dinamika.