Zvezda ubedljivo do 1:0

Crvena Zvezda Telekom je prosto oduvala Mega Leks u prvoj utakmici polufinala košarkaške Superlige Srbije rezultatom 109:80.

kurir.rs

Marko Kešelj je odlično otvorio meč i vodio Megu do 9:6. Zvezda je odličnom igrom Marjanovića i Mitrovića preokrenula i rešila prvu četvrtinu u svoju korist 25:20 Na početku druge četvrtine Mega je napravila seriju 8:2. Kešelj je ponovo bio sjajan ali nakon jednog pada dolazi do posekotine na njegovoj bradi i nije više ulazio u igru u prvom poluvremenu. Videli smo dosta atraktivnih poteza kod obe ekipe. Sredinom druge četvrtine Vilijams vezuje 10 poena i 2 asistecije nakon kojih Zvezda odlazi na +19. Dženkins je u poslednjem napadu prvog poluvremena pretrčao čitav teren za 3 i po sekune i poentirao za 58:40.

Nastavila je Zvezda da povećava razliku u trećoj četvrtini pa je Dejan Milojević promenio kompletnu petorku odjednom. Ova izmena je dovela do solidne reakcije igrača Mege koji su smanjili razliku na 15 poena. U poslednjoj deonici Jaka Blažič sa dva polaganja vraća Zvezdu na 19 razlike. Razigrali su se Cirbes sa jedne, a Bojić sa druge strane pa smo gledali okršaj centara. Zvezda je održavala prednost na 20+ poena i lagano privodila meč kraju. Tačku na meč stavio je Nemanja Dangubić sjajnim zakucavanjem.

Maik Cirbes je ubacio 18 poena i uhvatio 8 skokova za pobedničku ekipu. Dvocifreni su bili i Kalinić sa 16 poena, Mitrović sa 14 poena i 7 skokova, Blažič i Dangubić sa po 13 poena i Vilijams sa 10 poena i 4 asistencije.

U ekipi Mega Leksa istakli su se Andrija Bojić sa 18, Marko Kešelj sa 15 i Nenad Miljenović sa 12 poena.