Zvezda stotkom ispratila Konstantin

Crvena Zvezda Telekom savladala je u hali Pionir ekipu Konstantina rezultatom 104:68.

null

Konstantin je bolje otvorio utakmicu i nakon 2 minuta vodio sa 10:4. Crveno Beli tada hvataju zalet koji nisu ispuštali do kraja poluvremena. Ubacili su čak 33 poena u prvoj deonici predvođeni sjajnim Marjanovićem koji je ubacio 10 poena ali i hvatao sve skokove i delio asistencije i banane. Nisu stajali Zvezdini igrači ni u drugoj deonici u kojoj su postigli 28 poena ali i značajno popravili odbranu pošto su protivniku dozvolili da postigne samo 8 poena. Postigla je tako Zvezda 61 poen na poluvremenu, samo 7 manje nego Konstantin za čitav meč. Šansu u finišu poluvremena dobio je i mladi Aranitović koji je odigrao i solidan broj minuta u drugom poluvremenu. U trećoj četvrtini Crveno Beli su nastavili u istom ritmu da bi pred poslednju deonicu malo pustili gas i dozvolili Konstantinu da ublaži i ovako veliki poraz.

Najbolji u ekipi Crvene Zvezde bio je Boban Marjanović sa 19 poena i 16 skokova. Sjajan je bio je mladi Tejić, koji je postigao 13 poena(5 od 5 iz igre), uhvatio 9 skokova i podelio po 4 asistencije i banane.

Nemanja Gudžić je postigao 14 poena za ekipu Konstantina, dok su Stefan Savić i Vladimir Veličković dodali po 9.