Zvezda povela, Mačvan i Milutinov se povredili

Crvena Zvezda Telekom savladala je u prvom meču finala Partizan NIS pred domaćim navijačima rezultatom 78:64.

null

telegraf.rs

Gledali smo vrlo čvrst meč, netipično bez previše faulova do poslednje četvrtine. Krenuli su nervozno i jedni u drugi, pa prvih minut i 45 sekundi nijedna ekipa nije pogodila ni obruč. Ovo je prekinuo Milan Mačvan sjajnim šutem u nazad iz okreta. Mačvan je igrao neverovatno dobro u prvom poluvremenu i bio najzaslužniji za vođstvo Crno Belih u većem delu ovog poluvremena. Sa druge strane Maik Cirbes, koji je preuzeo veći deo minutaže na pozicije 5 zbog povrede Marjanovića, je sjajno koristio priliku i već na poluvremenu došao do dvocifrenog učinka.

Na startu treće deonice Zvezda je pojačala u odbrani i počela da povećava prednost. Zadržali su igrače Partizana na samo 10 poena u trećoj deonici. Nije pomogao ni raspoloženi Mačvan pa je Zvezda u poslednju deonicu ušla sa 10 poena prednosti. Nekoliko puta u poslednjoj deonici Partizan je pripretio ali su Crveno Beli imali odgovor na serije gostiju. Velika vrućina u hali dovela je do klizavog terena i loših uslova za igru obe ekipe. Na nešto više od 4 minuta do kraja meča Milutinov je nakon ofanzivnog skoka nezgodno doskočio i napustio igru sa povredom skočnog zgloba. Da stvar bude još gora po Partizan Mačvan je proklizao nekoliko napada kasnije i otišao na klupu masirajući butni mišić. Vujošević je nakon toga revoltiran, po njemu, lošim suđenjem počeo da faulira Zvezdine igrače u svakom napadu. Zbog ovoga poslednja četvrtina je trajala duže od 30 minuta.

Najbolji pojedinac na meču bio je Milan Mačvan sa 24 poena, 14 skokova i čak 9 iznuđenih faulova, ali je podršku dobio samo od Milosavljevića koji je ubacio 10 i Tepića sa 9 poena.

Kod Crveno Belih Cirbes je postigao 17 poena, Dženkins i Mitrović po 14, a Vilijams je stigao do 11 serijom bacanja u finišu meča uz 8 asistencija.