Zvezda – Partizan 92 – 76

Srpski derbi protekao je u senci finala Evrolige i 7. utakmice Los Anđeles Klipersa i Hjuston Rokitsa. I pored toga viđena je dobra košarkaška predstava u Pioniru, sa dosta uzbuđenja, a na kraju je Zvezda bila bolja rezultatom 92 – 76.
Najbolji u ekipi CZT bio je Kalinić sa 22 poena, domaćinu na ovom meču, bili su , a u redovima Partizana najbolji je bio Milan Mačvan sa 25 poena.

Tok meča

Crveno i Crno – Beli su igrali egal do rezultata 14 – 14, kada CZT pravi seriju 10 – 0 i prvu četvrtinu završava u velikom stilu sa 26 – 16.

U drugoj deonici, Zvezda je nakon serije 4 – 0 Partizana uzvratila i došla do najubedljivije prednosti na meču 38 – 26 . Tada se Partizan budi, i sa nekoliko pogodaka van linije 6.75 prilazi na samo – 3 ( 41 – 38 ). Do poluvremena Zvezda ponovo podiže razliku preko Kalinića i Cirbesa. Na veliki odmor otišlo se sa 47 – 39.

mozzartsport.com

Treću četvrtinu bolje otvara Partizan i na krilima dobre igre Crno Beli stižu na 54 – 52. U tim momentima Partizan postaje opterećen ličnim greškama. Po 4 penala imaju Milutinov, Murić i Andrić. Zvezda se furioznom serijom 10 – 2 ponovo odmiče na sigurnu prednost ( 67 – 56 ), a potez utakmice izveo je Mitrović pogodivši trojku sa pola terena.

Poslednju četvrtinu Partizan otvara serijom 6 – 0 i prilazi na 67 – 62. Od tog momenta na terenu postoje samo Crveno – Beli koji prave seriju 14 – 2 i mirno privode meč kraju.

Na kraju, ubedljivih 92 – 76 za Crvenu Zvezdu Telekom.