Zvezda kaznila greške Partizana

Crvena Zvezda je savladala Partizan sa 85:74 u drugom kolu Superlige. Najefikasniji u redovima pobednika bili su Mitrović sa 17 poena, Dženkins sa 15 poena i 9 asistencija, Kuzmić sa 14, Bjelica sa 12 i Volters sa 10 poena i 5 skokova. U Partizanu su se istakli Luković sa 17 poena i 6 skokova, Birčević sa 16 poena i 5 skokova, Veličković sa 13 poena i 8 skokova i Marinković sa 11 poena.

Zvezda je otvorila utkamicu odličnom odbranom i velikim brojem ukradenih lopti iskreirala seriju 12:0. Ulazak Ratkovice u igru povratio je sigurnost u pasu i balans u napadu, što je omogućilo crno-belima da smanje zaostatak na -4, ali je Bjelica u završnici prve četvtine podigao na 23:16. Prvo poluvreme je obeležio veliki broj faulova, pa je utakmica je bila isprekidana slobodnim bacanjima. Oba tima su pomerili ravnotežu igre reketima sa malim brojem šuteva za tri poena. Crno-beli su u drugoj četvrtini uspeli da par puta dođu do izjednačenja, ali Zvezda nije dozvolila preokret. Serijom 6:2 u završnici poluvremena crveno-beli su zadržali prednost na 42:38.

cdm.me

U trećoj četvrtini se igralo otvorenije, sa manjim brojem faulova koji ishoduju sobodnim bacanjima. Partizan nije mogao da prati Zvezdini produkciju za dva poena i imao je više izgubljenih lopti, pa su i pored dominacije u ofanzivnom skoku u jednom trenutku imali zaostatak od -12. Marinković je u završnici smanjio trojkom sa 9 metara, ali je Dženkins odgovorio prepoznatljivim šutem sa polu-distance i Zvezdi omogućio prednost od 65:56 pred poslednju četvrtinu. Zvezda je dobrom odbranom uspela da sačuva i uveća prednost na početku poslednje četvrtine. Najveća prednost crveno-belih iznosila je 15 razlike. Poslednju nadu da preokrenu crno-beli su imali posle dve uzastopne trojke kada su smanjili na -6, ali je Zvezda sa tri kvalitetna napada i dobre odbrane odbranila pobedu