Žilavi Borac namučio Partizan

Crno-beli su u neizvesnoj završnici uspeli da pobede ekipu iz Čačka. Konačan rezultat je bio 93:87.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i stekao početnu prednost(17:11), ali gosti iz Čačka su namestili nišanske sprave i sa nekoliko pogođenih trojki stigli do preokreta i vođstva na poluvremenu kada je bilo 39:40. Borac je nakon poena Radonjića otišao i na maksimalnih +9(41:50). Usledila je najbolja sekvenca domaćih na utakmici, Hečer je preuzeo stvari u svoje ruke, a Partizan serijom 15:0 napravio preokret i stigao do rezultatske prednosti koju su čuvali do samoga kraja. U poslednju minutu susreta se ušlo pri rezultatu 86:85, nakon čega je Ratkovica pogodio trojku i tako prelomio utakmicu. Nakon 40 minuta košarke, na semaforu je pisalo 93:87.

Vilijam Hečer je sa 19 poena predvodio Partizan do četvrte pobede u Superligi Srbije, a istakli su se i Branislav Ratkovica i Stefan Birčević sa po 17 poena. U poraženom timu, najbolji je bio Marko Radonjić sa 22 poena, dok je Aleksandar Todorović dodao 15 poena.

Partizan će u narednom kolu igrati protiv FMPa u hali “Aleksandar Nikolić” dok će Borac u Čačku ugostiti Crvenu Zvezdu.