Zaslužena pobeda Albe, sjajni Kikanović!

Učešće u Evrokupu ove sezone, košarkaši berlinske Albe otvaraju na domaćem parketu protiv španske Fuenlabrade. U Mercedes Benz Areni se okupilo oko 4000 ljudi, a njihovi ljubimci su ih nagradili pobedom, 90:81(29:28, 16:17, 22:17, 23:19). Sjajna partija nekadašnjeg košarkaša Crvene Zvezde, Elmedina Kikanovića nije prošla nezapaženo i sasvim zasluženo je proglašen za igrača utakmice.

Domaći su sjajno otvorili meč. Elmedin Kikanović je bio izuzetno raspoložen i načeo goste iz predgradja Madrida, ubacivši im 8 poena. Kapiten Albe, Dragan Milosavljević je takodje odlično počeo zabeleživši po tri poena i asistencije. Na drugoj strani, sjajan je bio još jedan srpski košarkaš. Ivan Paunić, sa osam poena i dve asistencije u prvom kvartalu, koliko je imao i hrvatski internacionalac Marko Popović, uz po jedan skok i asistenciju. Prva četvrtina pripala je Albi, minimalnim rezultatom 29:28.
Drugu deonicu počinjemo horogom Ronalda Smitsa i dobili smo prvu prednost Fuenlabrade. Alba je odgovorila preko Kikanovića i Milosavljevića, ali je Kabezas bio nemilosrdan i pokazao da će gosti dati sve od sebe da se vrate kući sa pobedom. Niko nije uspeo da napravi seriju, celu četvrtinu smo videli pravu “rovovsku” borbu. Koš za koš, tako da smo otišli na veliki odmor sa nerešenim ishodom 45:45. Alba je nekako imala bolju igru, organizovaniju odbranu, ali je njihov šut bio nešto slabiji (39%), gosti su šutirali 55% iz igre, ali i više izgubljenih lopti.

Treću četvrtinu krećemo sa dve izgubljene lopte Karlosa Kabezasa i serija 5:0 Albe na samom startu drugog poluvremena. Istoimeni košarkaš je promašio tri slobodna bacanja nakon prekršaja i tehničke greške i počeli su problemi sa realizacijom gostujućih košarkaša.
Ahmet Čeki je iskoristio brzinu svojih košarkaša, što jednostavno Fuenlabrada nije mogla da brani i veoma brzo smo imali prvu dvocifrenu prednost u korist Albe, 63:53. Napokon je Fuenlabrada došla do poena iz igre, a delo su njihovog centra, Dianjea, što je Ahmeta Čakija nateralo da zatraži tajm aut. Ponovo nisu imali nemci odgovor na konekciju Hakanson-Dianje i Fuenlabrada je spustila prednost i sa pet poena razlike smo ušli u poslednjih deset minuta.
Nisu košarkaši Albe uspeli da zaustave ofanzivne skokove Dianjea, ali su svakako održavali prednost koliko su mogli. Pokušavali su gosti u više navrata da se vrate u igru, ali su uvek izabranici Ahmeta Čekija nalazili način da to okrenu u svoju korist. Na kraju, sasvim zaslužena pobeda domaćih, XX:YY. Najefikasniji pojedinac je bio bosanski košarkaš i nekada član beogradskih crveno-belih, Elmedin Kikanović sa 7 skokova i 25 poena za 23 minuta. Nekadašnji kapiten Partizana, a sada Albe, Dragan Milosavljević je imao 11 poena i po 4 skoka i asistencije, dok je Bogdan Radosavljević imao 12 poena i pet skokova. Na drugoj strani, Musa Dianje 15 poena, 7 skokova. Ivan Paunić 14 poena, 4 asistencije, 2 ukradene, Marko Popović 16 poena.