Vremeplov: Dan kada je “Crna Mamba” ispisala istoriju (VIDEO)

Danas je tačno 12 godine od legendarne partije Kobija Brajanta.

22. januara 2006. godine, stalo je vreme u Los Anđelesu.

Utakmica između Lejkersa i Toronto Reptorsa bila je na programu tog subotnjeg popodneva u Stejpls Centru. Reptorsi su dosta bolje otvorili meč, igrali su solidnu odbranu i pogađali u velikom procentu, a na poluvreme se otišlo sa vođstvom od 14 poena za tim iz Kanade. Kobi Brajant je predvodio ekipu na poluvremenu sa 26 poena, od 49 poena svoje ekipe.

Pri rezultatu 71:53 za Toronto činilo se da će kanadska ekipa privesti kraju ovaj meč u svoju korist, ali onda se probudila zver. Onda se probudila zver sa brojem osam. Pogađao je iz svih pozicija: pod košem, sa poludostance, iz levog ćoška, iz desnog ćoška, sa parkinga, iz svlačionice, sa druge planete…

Izraz na njegovom licu govorio je: “Gotovi ste.” U trećoj četvrtini ubacio je 27 poena i četvrtu deonicu su Lejkersi dočekali sa vođstvom, 91:85. Usledio je potpuni slom Reptorsa. Kobi im je ubijao želju za igranjem košarke svakim novim košem. Na 4 sekunde do kraja, Kobi je izašao iz igre i dobio neviđene ovacije. Konačan rezultat meča: Los Anđeles Lejkers – Toronto Reptors 122:104.

Kobi Brajant – 81 poen (55 u drugom poluvremenu), 6 skokova, 2 asistencije, 3 ukradene lopte, 28/46 iz igre (7/13 za tri, 18/20 slobodna bacanja).

Nakon Vilta Čemberlejna i njegovih 100 poena, ovo je najveći poenterski učinak jednog NBA košarkaša na utakmici… Šta nam drugo ostaje nego da se divimo jednom od najboljih košarkaša u istoriji igre.