Voriorsi ubedljivi, Hjuston nemoćan bez Pola (VIDEO)

Golden Stejt zahvaljujući neverovatnom drugom poluvremenu slavio sa 115-86 i zakazao sedmu utakmicu u Hjustonu.

Početak utakmice bio je neverovatan. Niko nije očekivao da će Hjuston bez povređenog Krisa Pola dominirati u prvoj četvrtini i to u Ouklendu. Iako se Golden Stejt držao prvih deset minuta, ‘Rakete’ su ubacile u petu brzinu i završile prvu deonicu serijom od 15-3 za +17.

Voriorsi su zaigrali bolje, počeli su da tope prednost, ali Hjuston je uspešno odbijao nalete. Iako su izgubili drugu četvrtinu, na poluvreme su otišli osećajući se prilično dobro jer su bili u vodstvu pošto je rezultat bio 61-51.

A u nastavku, potop Hjustona.

Već posle nepuna tri minuta Golden Stejt uspeva da povede napravivši seriju 11-0 na otvaranju treće četvrtine. Rezultatska neizvesnost je postojala do samog početka poslednje deonice kada su Tompson, Kari i ostali izdominirali nad Hjustonom. Jasno je bilo da Harden nema snage da iznese ceo teret na svojim plećima, umor je bio evidentan pa su poslednju četvrtinu završili sa sramnih 9 postignutih poena, dok je Golden Stejt postigao 31. Na kraju ubedljiva pobeda ‘Ratnika’ 115-86.

U redovima Golden Stejta najefikasniji je bio Klej Tompson sa 35, dok su Stef Kari i Kevin Durent dodali 29 i 23, respektivno.

Na drugoj strani Džejms Harden je završio sa 32 poena, 7 skokova, 9 asistencija i neverovatnih 9 izgubljenih lopti uz loš šut iz igre. Erik Gordon je završio meč sa 19, a Trevor Ariza sa 14 poena.