Voriorsi odbili Hardenov nalet

U prvom meču finala Zapadne konferencije Golden Stejt Voriorsi su savladali Hjuston Roketse 110:106.

null

Hjuston je dobrom igrom u prvih 18 min stigao do prednosti od 15 poena. Kari je odgovorio sa 21 poenom u drugoj deonici, Voriorsi su napravili seriju 25:6 i otišli na poluvreme sa prenošću. Povreda Hauarda, na čije koleno je naleteo saigrač Džoš Smit, dodatno je omela goste. Hauard je nastavio da igra ali je delovao sporije i manje energično nego na početku meča. Golden Stejt je nastavio da podiže prednost u trećoj deonici dok Harden nije preuzeo stvari u svoje ruke. Najbolji igrač Hjustona je ubacio 21 poen u drugom poluvremenu(samo 2 sa linije penala) i uspeo da izjednači meč na 97:97. Odbrana Golden Stejta je potpuno prebacila fokus na njega, iznudila 2 izgubljene lopte i otišla na nedostižnih 107:97.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je naravno Kari sa 34 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Drejmond Grin je imao 13 poena uz 12 skokova, a Šon Livingston 18 poena i 7 skokova.

Harden je predvodio Roketse sa skoro tripl dabl učinkom od 28 poena, 11 skokova i 9 asistencija. Istakli su se još i Trevor Ariza sa 20 poena i Džoš Smit sa 17 poena, 7 skokova i 5 asistencija.