Vojvodina jača od Konstantina

U trećem kolu Superlige Srbije, košarkaši Vojvodine upisali su drugu  pobedu. Oni su na svom parketu savladali Konstantin rezultatom 85:66 (22:15, 15:24, 23:15, 25:12)

Vojvodinu je do trijumfa vodio Jovan Novak sa 19 poena i 6 asistencija, a pratio ga je Nebojša Jovičić sa 17 poena. U gostujućoj ekipi po 11 poena ubacili su Đorđević, Stojačić i Tasić.

Početak utakmice obeležila je ravnopravna borba. Za tri poena najpre je bio precizan Vitković, a zatim je sa druge strane uzvratio Novak.  U nastavku se igralo poen za poen, a prvi problemi za Konstantin nastali su u 6. minutu kada je Barać faulirao Novaka, što izabranici Dušana Alimpijevića koriste , prave seriju i dolaze do 17:10.  Potom je Đođević bio precizan za 2 poena, a onda pravi faul nad Čamparom koji je imao polovičan učinak sa linije slobodnih bacanja. Rezultat je 18:12. Do kraja prve deonice domaći igrači lako održavaju prednost i rezultat je 22:15.

U drugoj četvrtini izabranici Marka Cvetkovića pojačavaju tempo i u 12. minutu preuzimaju vođstvo. Usledilo je nekoliko promašaja domaćih igrača,  koju sa linije slobodnih bacanja prekida Radoš Šešlija i sada je 23:25.  U nastavku su igrači Konstantina koncentrisaniji i posle prvih 20 minuta rezultat je 39:37.

Početak drugog dela utakmice obeležila je serija promašaja sa obe strane, i aktuelni rezultat je na snazi do 23. minuta . Igrači oba tima hvataju priključak i ponovo se igra poen za poen, ali Vojvodina uspeva da se odlepi i treću četvrtinu završava rezultatom 23:15.

Do kraja susreta gosti nisu mogli da pronađu rešenje za raspoloženu Vojvodinu koja je svoju prednost lako povećavala. Krajnji rezultat je 85:66.

Sledeću utakmicu Vojvodina igra 9. maja, kada gostuje ekipi FMP-a.