Vojvodina i Konstantin pobedili

U mečevima poslednjeg kola košarkaške Superlige Srbije Vojvodina Srbijagas je savladala Mega Leks 85:76, dok je Konstantin u Nišu pobedio Tamiš rezultatom 89:72.

novosti.rs

novosti.rs

Ljubomir Čampara je odigrao sjajan meč za Vojvodinu i pomogao im da isprate Megu u plejof sa porazom. Vojvodina je odlično odigrala prvu deonicu ali su ozbiljno pali u igri u nastavku poluvremena. Razigrala se Mega predvođena sjajnim Jaramazom i dobila drugu deonicu sa 10 poena razlike i tako na poluvreme otišla sa prednošću od 3 poena. Mega je dekoncentrisano ušla u drugo poluvreme što su iskoristili Čampara i Novak da ponovo dovedu Vojvodinu u vođstvo. Vojvođani nisu ispuštali prednost do kraja meča i tako su ostvarili 6. pobedu u Superligi.

Najbolji u ekipi Vojvodine bio je Čampara sa 28 poena i 7 skokova. Jovan Novak je ubacio 18 uz 4 asistencije.

Ognjen Jaramaz je ostvario dabl dabl učinak za Megu sa 14 poena i 12 asistencija. Dvocifreni su još bili i Veljković sa 16 i Kristić sa 14 poena.

U drugom meču koji je počeo od 20 časova Konstantin je nakon vrlo neizvesnog prvog poluvremena potpuno oduvao Tamiš u drugom. U prvom poluvremenu smo gledali igru koš za koš. Nijedna ekipa nije napravila razliku veću od 3 poena. Na startu treće deonice Konstantin je ušao u ritam i za 3 minuta stigao do 10 poena razlike. Tamiš se trgao serijom 8:0 na koju je Konstantin odmah odgovorio svojom serijom 8:0. Konstantin je veći deo drugog poluvremena održavao pristojnu razliku. U finišu meča gosti su pokušali do preokreta smanjivši na samo 4 poena razlike na nešto više od 3 minuta pre kraja. Međutim Konstantin je meč završio furioznom serijom 15:2.

Čak 5 igrača Konstantina je meč završilo sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji bio je Danilo Tasić sa 16 poena, uz 8 skokova, a pratili su ga Đorđević i Vitkovac sa po 13 i Despotović i Stojačić sa po 12 poena.

Sa druge strane Igor Kesar je postigao 11 poena, a Vuk Ivanović 10. Najviše poena za ekipu Tamiša postigao je Dušan Milošević, 13, ali mu je za to bilo potrebno čak 15 šuteva.