Vestbruk predvodio Tander do velike pobede protiv Klipersa u Los Anđelesu

Prethodne noći odigrano je čak deset susreta u NBA ligi a derbi večeri su igrali Los Anđeles Klipersi i Oklahoma Siti Tander.

U ovaj susret su obe ekipe ušle kao dva jedina neporažena tima u Zapadnoj konferenciji i bilo je jasno da će nakon ovog meča jedna ekipa da se osamostali na vrhu a na kraju je to bila ekipa iz Oklahoma Sitija koja je slavila tesnim rezultatom 83:85. U jednoj tvrdoj utakmici timovi su se naizmenično smenjivali u vođstvu, Tander je s’ vremena na vreme uspevao da se odvoji na osam poena razlike, na početku treće četvrtine su imali i maksimalnih +10(41:51) ali umesto da prelome susret, davali su iznova i iznova šansu Klipersima da se vrate u igru a kasnije i da oni sami preuzmu vođstvo. U poslednju minutu susreta gosti su ušli sa prednošćii 78:83 ali je Džej-Džej Redik je trojkom uspeo da smanji na 81:83. Nakon toga je za Tander Andre Roberson imao dva slobodna bacanja, oba je promašio ali je Vestbruk uspeo da izbori novi napad iz kojeg je poentirao za 81:85 a do kraja susreta su Klipersi samo još ublažili poraz. Glavni kandidat za MVPa regularnog dela sezone, Rasel Vestbruk je bio najefikasniji pojedinac susreta sa 35 poena, niko više u pobedničkom sastavu nije bio dvocifren. Kod domaćih je Kris Pol bio najmanje loš pojedinac sa 15 poena i 11 skokova dok su Pol Grifin i Mariz Spejts dodali po 14 poena.

Los Anđeles Lejkersi su priredili najveću senzaciju večeri, oni su nakon velikog preokreta savladali Hokse u Atlanti, konačan rezultat je bio 116:123. Domaći sastav je imao potpunu kontrolu susreta sve do sredine treće četvrtine kada su imali i maksimalnih +12(68:56). Nakon toga su gosti uspeli da odigraju par dobrih odbrana, pogode tri trojke u narednih sedam minuta susreta i dođu do izjednačenja 82:82. Hoksi su odbili prvi napad Lejkersa, došli do 96:90 ali onda je na parketu postojao samo jedan tim. Od kada su preuzeli vođstvo pri rezultatu 98:99, gosti ga više nisu ispustili do kraja pa je ekipa Luka Voltona još jednom potvrdila da ove sezone neće biti topovsko meso i neće držati fenjer u Zapadnoj konferenciji. Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Deanđelo Rasel sa 23 poena, Lu Vilijams je dodao 18 a Nik Jang 17 poena za Lejkerse. Kod gostiju je partiju sezone do sada odigrao Dvajt Hauard koji je imao 31 poen i 11 skokova a Hoksima nije pomoglo ni 26 poena Tima Hardaveja.

U ostalim susretima su zabeleženi sledeći rezultati:

Šarlot Hornetsi – Filadelfija 76ersi 109:93 (Volker 22p, Batum 20p, Kaminski 14p / Iljasova 14p, Šarić 14p, Okafor 12p)

Vašington Vizardsi – Toronto Reptorsi 103:113 (Vol 33p 11a, Porter 23p, Gortat 15p 10s / DeRozan 40p, Lauri 18p, Ros 15p)

Bruklin Netsi – Detroit Pistonsi 109:101 (Lopez 34p 11s, Kilpatrik 24 10s, Džo Heris 13p / Tobias Heris 23p, Moris 23p, Kaldvel-Poup 15p)

Njujork Niksi – Hjuston Roketsi 99:118 (Entoni 21p, Rouz 16p, Li 16p / Harden 30p 15a, Gordon 21p, Herel 17p 10s)

Boston Seltiksi – Čikago Bulsi 107:100 (Tomas 23p 10a, Džonson 23p, Bredli 13p / Batler 23p, Mirotić 17p, Vejd 15p)

Memfis Grizliji – Nju Orleans Pelikansi 89:83 (Grin 21p, Konli 20p, Enis 16p 10s / Stivenson 21p, Galovej 18p, Hild 18p)

Juta Džez – Dalas Maveriksi 97:81 (Hil 25p, Hud 22p, Džonson 13p / Barns 14p, Metjuz 12p, Vilijams 12p)

Finiks Sansi – Portland Trejl Blejzersi 118:115 (Voren 27p, Len 18p, Bledso 17p / Lilard 26p, Mekolum 24p, Kreb 14p)