Velika trojka srušila Indijanu (VIDEO)

Utakmicu obeležila i povreda Smita.

Ponovo je Indijana imala svoju realnu šansu da napravi brejk u Klivlendu, i opet su ispustili svoju priliku, doduše, ovog puta bez šuta za pobedu.

Odlično je Džordž otvorio utakmicu, dve trojke i jedno sjajno zakucavanje, Kevsi su se odmah probudili, i nekim lakim poenima stigli do prednosti na kraju prve četvrtine od 32-29, sjajnim šutem za tri nastavili su da ubijaju protivnika u pojam. Iako se činilo da je Klivlend odigrao daleko bolje od gostiju, na poluvremenu je bilo ”samo” 53-48.

Odličnom igrom u trećoj četvrtini, pre svega Kevina Lava, domaći stižu do prednosti od 95-78, i u tom momentu je delovalo da je sve rešeno, vraćala se Indijana, ali je Irving rešetao iz svih pozicija, i nisu nikako mogli da dođu do neke male prednosti.

Na 2:50 do kraja, Indijana smanjuje na -7, nakon mrtve lopte, Pol Džordž dolazi do lopte, i pogađa za 109-104, na drugoj strani Lebron uzvraća sa flouterom za novih +7 u korist domaćih. Verovatno ključni trenutak dogodio se na nekih minut do kraja, prvo je Irving promašio promašio trojku, Tompson je skokom u napadu obezbedio novi napad, Džejms nije bio precizan, i u borbi za loptu, Tompson je naterao Majlsa da izbije loptu u aut, nakon toga je Irving lako poentirao na asistenciju Derona Vilijamsa.

Na kraju 117-111 nakon penal završnice gde je Indijana jurila nedostižnu prednost.

Zaista se mora istaći i uloga Imana Šamperta koji je odigrao sjajnu odbranu u drugom poluvremenu, i sveo Džordža na šut iz igre na 4/11, tri puta je pogodio preko Džejmsa i jednu trojku iz teškog šuta.

”Velika trojka” domaćih je zabeležila 89 od 117 poena koliko je postigla ekipa Klivlenda, zanimljivo je to da je Kevin Lav postigao 27 poena, iz samo 7 šuteva, od kojih je 6 pogodio, šutirao je bacanja 12/12. Džejms je postigao 25 poena i 10 skokova, uz 7 asistencija, dok je Irving ubacio 37 poena.

Na drugoj strani dosta raspoloženih igrača koje je predvodio Džordž sa 32 poena, 8 skokova, i 7 asistencija, dok je Džef Tig postigao 23 poena.

Džej Ar Smit je napustio parket zbog povrede tetive i nije se vraćao na parket, stepen povrede još uvek nije poznat.

Sledeća utakmica je na programu u noći između četvrtka i petka od 1č nakon ponoći gde će Indijana biti domaćin.