U20: Neizvestan meč pripao Srbiji

U triler završnici izabranici Vlade Jovanovića porazili su reprezentaciju Italije (79:78).

Iako je Srbija malo bolje otvorila meč i imala 4 poena prednosti nakon prvih 10 minuta, Italijani su u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat pa je na semaforu nakon 20 minuta bio saldo 40:37.

U nastavku je Srbija ponovo bila bolji tim na terenu, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 1 poenom prednosti. Rezultatska klackalica je bila prisutna sve do samog kraja. Na nešto više od minut igre do kraja Italijani pogađaju šut za tri poena i tako dolaze na poen prednosti. Na 15 sekundi do kraja, posle dobre odbrane, Novak Musić realizuje oba slobodna bacanja i tako donosi vođstvo našoj reprezentaciji. Odlična odbrana u poslednjem napadu donela je i konačnu pobedu.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Glišić sa 16 poena, a pratili su ga Aranitović sa 13 i Radanov sa 11. Italijane je predvodio odlični Davide Moreti sa 29 pogodaka.