U18: Poraz Crne Gore od Francuske

Reprezentacija Crne Gore je savladana od ekipe Francuske u okviru četvrtfinalne utakmice.

Utakmica je bila fenomenalna, prvu četvrtinu su dobili Francuzi sa 8 razlike i činilo se da kontrolišu utakmicu. Crnogorci se ipak izdižu iz ponora u drugoj četvrtini, koju dobijaju sa 11 razlike i na odmor idu sa 3 poena viška. U trećoj četvrtini Francuska opet uspostavlja svoj ritam i u odlučujući kvartal ulazi sa 4 poena više. Da je ovo bila utakmica puna preokreta svjedoči i završnica koja je pripala Crnogorcima i otišlo se u produžetak. Tamo su se bolje snašli Francuzi, odličnom odbranom su odbranili posljednji posjed ekipe Crne Gore i tako se plasirali u polufinale. Na kraju, pobjeda Francuske rezultatom 76-74.

Francuze su predvodili Matis Jovo sa 20 poena, 17 je ubacio Johan Kupas. Pratio ih je Džoel Ajaji sa 15 poena.

U reprezentaciji Crne Gore se istakao Nikola Žižić sa 18 poena, Bojan Tomašević je ubacio 16, a Pavle Titić 14 poena.