U17: Pobeda Srbije na startu Svetskog šampionata

Mladi reprezentativci Srbije upisali su pobedu u neizvesnom meču protiv reprezentacije Malija (89:77).

Iako bi se po konačnom rezultatu moglo tako zaključiti, ova pobeda Srbije je bila daleko od rutinske. U prvom poluvremenu su se Orlići mnogo mučili sa prenosom lopte, u čemu je veliku ulogu igrala fizička prednost košarkaša Malija. Talenat je pak očigledno bio prisutniji kod naših momaka, ali to je bilo dovoljno samo za nerešen rezultat na poluvremenu (42:42).

Zonska odbrana Malija je u drugoj četvrtini davala rezultate, ali kako je Srbija u drugom poluvremenu otvorila baražnu paljbu iza linije za 3 poena tako je i zona ove afričke reprezentacije gubila na značaju. U tim momentima meča posebno se istakao Đorđe Pažin koji je sa 4 pogotka za tri poena doveo Srbiju u vođstvo koje nije ispuštala do kraja utakmice.

Najefikasniji Orlić je bio upravo Pažin sa 29 poena, a pratili su ga Karapandžić i Tanasković sa po 16. Na drugoj strani, ubedljivo najbolji je bio Siriman Kanute sa 37 pogodaka.