U17: Hrvati u duelu za sedmo mesto bolji od Crnogoraca

Reprezentacije Hrvatske i Crne Gore sastale su se u meču za 7. mesto na svetskom šampionatu.

Prava rezultatska klackalica viđena je u najvećem delu utakmice, sve do poslednjih par minuta treće četvrtine, rezultat je bio u egalu, a ekipe su se tokom meča 12 puta smenjivale u vođstvu.

Na nešto više od dva minuta do kraja treće deonice, pri izjednačenom rezultatu, 47:47, Hrvatska pravi seriju od 14:0, kojom privodi kraju četvrtinu i praktično lomi ovaj meč, budući da su u poslednjem periodu održavali prednost konstantno iznad deset poena, sve do poslednjih sekundi, kada je postavljen i konačan rezultat utakmice – 74:66!

Hrvate su do pobede predvodili: Matej Bošnjak sa 17 poena i 12 skokova, zatim Roko Prkačin, koji je ubacio 21 poen, te Ivan Perasović sa 11 poena. Na drugoj strani, Bojan Tomašević je zabeležio 22 poena uz 10 skokova, Jovan Kljajić je imao 17 poena i 5 asistencija, a Stefan Vlahović bio je nadomak dabl-dabl učinka, imao je 11 poena i 9 skokova.